ISSN 1335-8715

14-01-2006   Tomáš Krištofóry   Komentáre   verzia pre tlač

Vyhlásenie biskupov o ekonomickej situácii v súvislostiach

Vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k sociálno-ekonomickej situácii bolo vystavené pretriasaniu z rôznych pozícií. Má teda reálne súvislosti, ktoré analyzujem v nasledujúcom texte. Reálne, praktické reakcie na vyhlásenie biskupov prebiehali v špecifickom intelektuálnom prostredí. Preto je možné tvrdiť, že vyhlásenie biskupov malo a má okrem reálnych súvislostí aj svoje intelektuálne, teoretické súvislosti.

Reakcia na príspevok

RE: vatikan u mna velmi stupol
autor: D
pridané: 20-01-2006 12:40


Len je otazka, ci sa k tym zmenam vo vierouke dopracovala nezavisle a na zaklade toho, ze akceptovala nove poznatky a potreby ludi, alebo len na zaklade toho, ze sa bala, ze zatvaranim oci strati svoju poziciu a akceptovala vzdy len to najnevyhnutejsie pre svoje zachovanie. Ale suhlasim so zaverom, ze cirkev sa vyvija, vierouka sa vyvija, tak ako sa vyvija ludska spolocnost.(vyvija v zmysle meni, netreba hladat za tym "evolucny" rozmer)

Doteraz bolo akceptovane, ze zivot vznika pocatim, alebo ze o zivote mozno hovorit az vtedy napr., ked zacne dieta kopat? Jednoducho si prisposobujes interpretaciu minulosti svojim zaujmom, nieco vydavas za dane a ine, ktore za take vydavane bolo veselo posles na smetisko dejin. Aky iny dokaz vlastneho skor "pozitivizmu"(lebo ten pojem relativizmus, je v tomto kontexte neuchopitelny) potrebujes. Dnes nehovoris zrejme o tom, ze ktosi bol vyvoleni a cez dedicnu moz ti ma z pozicie osvieteneho vladnut.

Co je "hlavne idea" a ktore slovo je akoze vytrhnute z kontextu? To, ze clovek nevznika spojenim dvoch (zivych) buniek ma velmi siroky kontext a prave opak pri aplikacii inde sposobuje velke problemy. Ale vtedy sa mavne rukou.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group