ISSN 1335-8715

14-01-2006   Tomáš Krištofóry   Komentáre   verzia pre tlač

Vyhlásenie biskupov o ekonomickej situácii v súvislostiach

Vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k sociálno-ekonomickej situácii bolo vystavené pretriasaniu z rôznych pozícií. Má teda reálne súvislosti, ktoré analyzujem v nasledujúcom texte. Reálne, praktické reakcie na vyhlásenie biskupov prebiehali v špecifickom intelektuálnom prostredí. Preto je možné tvrdiť, že vyhlásenie biskupov malo a má okrem reálnych súvislostí aj svoje intelektuálne, teoretické súvislosti.

Reakcia na príspevok

RE: trosku vzpruhy na rano
autor: jednokto
pridané: 20-01-2006 12:10


nabozenske dogmy su vysledkom vyvoja poslednych desiatok tisic rokov, ale nie niekolko milionov rokov stareho evolucneho vyvoja... samica zvierata casto sama zabije mladata, ktore nedokaze uzivit.

suhlasim s tym, ze zakaz interrupcii (teda odmietnutie interrupcie) je moralnym pravidlom, ktore sa tyka dvoch ldi,ktore dieta splodili. Nikoho ineho, teda ani poslancov, ani farara. Teda by sme mali nechat na nich, ake moralne pravidlo maju. Avsak v istom zaujme kompromisu medzi protichodnymi ludskymi hodnotami shlasim s istymi obmedzeniami sukromneho rozhodnutia rodicov, teda napriklad by im nemalo byt dovolene v poslednom mesiaci tehotenstva ho ukocit z hociakeho dovodu.

suhlasim, ze nabozenske dogmy su sucastou socialneho vyvoja. nie su socialny vyvoj. v ramci socialneho vyvoja sme prisli aj k inemu presvedceniu (odovodenost interrupcii alebo eutanazie v istych situaciach) a nevidim dovod, preco by nabozenske dogmy mali byt tie dolezitejsie.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group