ISSN 1335-8715

14-01-2006   Tomáš Krištofóry   Komentáre   verzia pre tlač

Vyhlásenie biskupov o ekonomickej situácii v súvislostiach

Vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k sociálno-ekonomickej situácii bolo vystavené pretriasaniu z rôznych pozícií. Má teda reálne súvislosti, ktoré analyzujem v nasledujúcom texte. Reálne, praktické reakcie na vyhlásenie biskupov prebiehali v špecifickom intelektuálnom prostredí. Preto je možné tvrdiť, že vyhlásenie biskupov malo a má okrem reálnych súvislostí aj svoje intelektuálne, teoretické súvislosti.

Reakcia na príspevok

citujem z kreda PS
autor: jednokto
pridané: 19-01-2006 13:54


"Pravé Spektrum chce útočiť proti výstrelkom mravného relativizmu a povzbudzovať dobré a osvedčené konzervatívne hodnoty."

nuz stale sme neuzavreli debatu (pri inomclank), ci je mravny relativizmus to, ked Lukas sa rozhodne neaplikovat jedno z prikazani "Nezabijes" napriklad na cloveka, ktory umyselne zavrazdil ineho... podla mna ked chcem mravne absolutne dodrziavat "nezabijes", tak nebudeme zabijat nikdy - cokolvek ine nie je absolutne, teda to je relativne..a clovek, pokial chce bojovat proti mravnemu relativizmu a che byt krestan, nemoze si povedat, kedy bude a kedy nebude aplikovat desatoro. co vy na to? aky mate nazor?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group