ISSN 1335-8715

14-01-2006   Tomáš Krištofóry   Komentáre   verzia pre tlač

Vyhlásenie biskupov o ekonomickej situácii v súvislostiach

Vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k sociálno-ekonomickej situácii bolo vystavené pretriasaniu z rôznych pozícií. Má teda reálne súvislosti, ktoré analyzujem v nasledujúcom texte. Reálne, praktické reakcie na vyhlásenie biskupov prebiehali v špecifickom intelektuálnom prostredí. Preto je možné tvrdiť, že vyhlásenie biskupov malo a má okrem reálnych súvislostí aj svoje intelektuálne, teoretické súvislosti.

Reakcia na príspevok

RE: Mraz prichadza z Bruselu
autor: libertarian
pridané: 19-01-2006 6:22


Lukas Krivosik:
K tvojmu nazoru -
"To ze sa zakaze exhibicionisticky verejny pochod polonahych osob, kde sa napr. simuluje pohlavny styk, je uplne v poriadku. "

-Pokial sa TEBE OSOBNE nepaci takyto pochod, mas na to plne pravo. Ak si statny uradnik prisvoji ( alebo mu to zakon prikaze) rozlisovat medzi takymto pochodom a inym pochodom (napr. procesiou, pohrebnym sprievodom, ....) , tak sme tam kde za komunizmu. Aj tam statny uradnik poslal helikoptery rusit pohreb, lebo usudil, ze pohrebne zhromazdenie nahlodava statnu moc. A ked v Prahe rozhanali sprievod studentov v r.1989 , tak z tvojho uhla pohladu to bolo plne legitimne a moralne- hajili SVOJU ideologiu!

Lukas, bruslis na tenkom lade. Samozrejme, na tomto fore kazdy napise, co ho napadne. Taky Kristofory z pozicie pravicoveho liberala dokaze objektivne posudzovat aj konanie biskupov, tebe mozog je ovladany srdcom (alebo skor zlcnikom) .

Komunisti pred r.1989 pouzivali presne rovnake argumenty ako ty. Komunizmus mal spustu ideologickych prikazani, a nasilne konal z dovodu ich presadzovania a ochrany svojho rezimu. Ak si krestania prisvoja pravo v mene statu nasilne konat proti "pochodu polonahych osob", tak su presne v situacii komunistickej policie, ktora v roku (cca) 1988 rozhanala nudistov na plazi pri Prahe, v r. (cca)1986 nudistov v Rusovciach (kde som aj bol).

Ak policia moze zatvorit do basy ludi z "pochodu polonahych osob" , tak celkom opravnene "ludia, ktori maju konzervativne nazory budu zatvarani do basy zato, ze povedia pravdu. ".


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group