ISSN 1335-8715

14-01-2006   Tomáš Krištofóry   Komentáre   verzia pre tlač

Vyhlásenie biskupov o ekonomickej situácii v súvislostiach

Vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k sociálno-ekonomickej situácii bolo vystavené pretriasaniu z rôznych pozícií. Má teda reálne súvislosti, ktoré analyzujem v nasledujúcom texte. Reálne, praktické reakcie na vyhlásenie biskupov prebiehali v špecifickom intelektuálnom prostredí. Preto je možné tvrdiť, že vyhlásenie biskupov malo a má okrem reálnych súvislostí aj svoje intelektuálne, teoretické súvislosti.

Reakcia na príspevok

RE: Mraz prichadza z Bruselu
autor: jednokto
pridané: 18-01-2006 17:48


ciste vino - verejna sprava by skutocne nemala nijak diskriminovat. Ani na zaklade nabozenskeho vyznania, ktore tiez nemas zapisane v obcianskom a napriek tomu je nabozenska orientacia spomenuta ako negativne vymedzenie..preto nevidim ziaden problem, aby boli tieto negativne vymedzenia doplnene o sexualnu oriantaciu..nikto predsa nema ani na cele ani na obcianke napisane, ci to je katolik alebo homosexual.


vobec nie je v poriadku zakaz pochodu homosexualov..vo varsave chceli ist isli normalni ludia normalne po ulici, ale bolo im to zakazane...

ja osobne nevidim rozdiel v bizarnosti berlinskej love-parade, alebo karnevalu v Riu (brazilia je dost naboensky zalozena krajina), alebo nejakej pute, kde sa ludia po kolenach plazia niekam hore do kopca, alebo sa dokonca ukrizovavaju alebo bicuju alebo podobne... bizarnost ma mnohe tvare Lukas :)

ale - ja tiez velmi casto s nevolou sledujem snahy quasiliberalov , ako aj konzervativcov koncipovat velmi krkolomne pravne upravy s vagnymi definiciami.. podla mna su to po legislativnej stranke dost zbytocne a komplikovane antidiskriminacne zakony (staci jednoducha uprava ustavy a niektorych zakonov, v ktorych sa proste k zakazu diskriminacie na zaklade rasy, farby pleti, nabozenskeho presvedcenia iba prida sexualna orientacia)

nemam rad institucionalizovanie hate crimes a povazujem za velmi zle, ak Ake Green bol za svoje vyroky dany do basy, alebo ak Bush podpise zakon,ktory priamo hate crimes institucionalizuje. "to annoy by e-mail" by malo byt trestane az dvoma rokmi...!

"A ludia, ktori maju konzervativne nazory budu zatvarani do basy zato, ze povedia pravdu. " nezamienaj si pravdu za nazor Lukas.... ja napriklad si nemyslim, ze Ake Green mal pravdu, ale nemal by byt za to trestany...

ale ako vidim, bushov zhovadily postoj k pravu a idiotske zakony, ktore podpisuje, si z tvojej, ako aj Lipsicovej strany urcite nevysluzi ani jedno slovo kritiky, zrovna tak ako Patriot Act, ktory sa mina ucinkom, ale predstavuje uzasny nastroj na vnikanie statu do sukromia...

ja na rozdiel od teba nema problem skritizovat aj tych, ktori maju blizko k liberalnym postojom (ale nimi nie su), ale maju ich zaujem presadzovat aj silou - ako homosexuali v americkom skaute, alebo debilne navrhy slovenskych feministiek na zriadenie statneho uradu na rodovu rovnost a podobne veci...od teba sa akurat dozvieme, ze teba do toho nic co robi Bush na druhej strane atlantiku .... tato replika sa ti casom znekadial urcite vrati a nebudes tym zrovna poteseny...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group