ISSN 1335-8715

14-01-2006   Tomáš Krištofóry   Komentáre   verzia pre tlač

Vyhlásenie biskupov o ekonomickej situácii v súvislostiach

Vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k sociálno-ekonomickej situácii bolo vystavené pretriasaniu z rôznych pozícií. Má teda reálne súvislosti, ktoré analyzujem v nasledujúcom texte. Reálne, praktické reakcie na vyhlásenie biskupov prebiehali v špecifickom intelektuálnom prostredí. Preto je možné tvrdiť, že vyhlásenie biskupov malo a má okrem reálnych súvislostí aj svoje intelektuálne, teoretické súvislosti.

Reakcia na príspevok

RE: ordoliberalizmus a socialna nauka
autor: Tomáš Krištofóry
e-mail: t.kristofory@centrum.cz
webstránka: http://kristofory.blog.sme.sk
pridané: 18-01-2006 17:05


Takze, opat, nevsimas si realitu. Ak suhlasis, ze trh stoji na istej mravnosti a ked si kladies spravnu otazku "ci je tieto zaklady potrebne presadzovat monopolistickou silou", uvedom si, ze nabozenstva neboli po socializme pripravene prevziat ulohu "strazcov tradicii" a skolstvo uz duplom nie. Niekto to urobit mal a stat sa tejto ulohy v niektorych klucovych momentoch vzdal (privatizacia a pravne vakuum zakona o podielovych spolocnostiach => tunelovanie). Takze, i ja sa zamyslam nad tym, aka sila ma zastavat hodnoty, na ktorych stoji trh, ale zamyslam sa nad nimi v realnom svete, nelietam vo virtualne argumentativnej etiky.

>Ratzinger vie ovela lepsie nez my dvaja, o com su vedecke teorie. Tak, ako maju prirodne vedy svoje metody a svoju sferu, tak sa ekonomia nesmie rozprestierat do sfer, kde nema pravo posobit (ak teda chce sluzit vsetkym jednotlivcom, v zmysle ekonomie blahobytu s Rothbardovym chapanim pojmu jednomyselnosti).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group