ISSN 1335-8715

14-01-2006   Tomáš Krištofóry   Komentáre   verzia pre tlač

Vyhlásenie biskupov o ekonomickej situácii v súvislostiach

Vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k sociálno-ekonomickej situácii bolo vystavené pretriasaniu z rôznych pozícií. Má teda reálne súvislosti, ktoré analyzujem v nasledujúcom texte. Reálne, praktické reakcie na vyhlásenie biskupov prebiehali v špecifickom intelektuálnom prostredí. Preto je možné tvrdiť, že vyhlásenie biskupov malo a má okrem reálnych súvislostí aj svoje intelektuálne, teoretické súvislosti.

Reakcia na príspevok

RE: Mraz prichadza z Bruselu
autor: jednokto
pridané: 18-01-2006 11:32


Bush kasle na Ustavu USA:

http://www.capitolhillblue.com/artman/publish/article_7779.shtm...

prenho je to iba "goddamned piece of paper".

ja osobne pripominam, ze polsky najvyssi sud rozhodol, ze konanie byvaleho starostu Varsavy, toho casu prezidentom Polskej republiky, bolo protiustavne. punktum..


co sa tyka novej legislavy proti diskriminacii kvoli sexualnej orientacii, tam by som bol zdrzanlivy..v sukromnej sfere mozem si "diskriminovat" koho chcem, to je moje liberalne staovisko..mam vysostne pravo vsutpovat v ramci sukromnej sfery do zmluvnych vztahov iba s tymi ludmi, s ktorymi chcem.

ine to je pri praci statnych organov a ich predstavitelov voci obcanom, tam je nepripustna diskriminacia, ci uz napriklad kvoli nabozenstu, rase alebo farbe plati, alebo sexualnej orientacii...

a teraz mi Lukas povedz, v com je moje stanovisko nepravne. budem rad ked mi odpovies :) inak budem nuteny pouzit tu istu vetu, aku pouzil Lipsic na Buzingera v suvislosti s verejnou diskusiou :)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group