ISSN 1335-8715

14-01-2006   Tomáš Krištofóry   Komentáre   verzia pre tlač

Vyhlásenie biskupov o ekonomickej situácii v súvislostiach

Vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k sociálno-ekonomickej situácii bolo vystavené pretriasaniu z rôznych pozícií. Má teda reálne súvislosti, ktoré analyzujem v nasledujúcom texte. Reálne, praktické reakcie na vyhlásenie biskupov prebiehali v špecifickom intelektuálnom prostredí. Preto je možné tvrdiť, že vyhlásenie biskupov malo a má okrem reálnych súvislostí aj svoje intelektuálne, teoretické súvislosti.

Reakcia na príspevok

RE: Ach ti politici
autor: Tomáš Krištofóry
e-mail: t.kristofory@centrum.cz
webstránka: http://kristofory.blog.sme.sk
pridané: 16-01-2006 17:26


Politici majú sklon zneužívať všetko pre vydolovanie politického kapitálu. Majú na to racionálne dôvody. Otázkou je, na koľko im ústavnoprávny rámec umožňuje realizáciu týchto sklonov. Poukázal som a zdôrazňujem, že sa nemôžeme spoliehať na to, že sa politická kultúra niekedy zlepší (keď prídu iní), ale v podmienkach práva, ktoré im umožňuje takéto konanie leží veľká zodpovednosť na pleciach nezávislého sektoru. V tomto prípade, ako i v mnohých ďalších, preukázali think-tanky nezodpovednosť. Možno ich je málo, možno to vyhlásenie nepovažovali za zdroj možných polemík. Isté je, že pojem otvorená spoločnosť môžeme na Slovensku skloňovať v budúcom čase. V poslednom čase sa rodia vždy ďalšie inštitúcie a myslím, že je nezávislý sektor na dobrej ceste, ale má v čom robiť pokroky.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group