ISSN 1335-8715

14-01-2006   Tomáš Krištofóry   Komentáre   verzia pre tlač

Vyhlásenie biskupov o ekonomickej situácii v súvislostiach

Vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k sociálno-ekonomickej situácii bolo vystavené pretriasaniu z rôznych pozícií. Má teda reálne súvislosti, ktoré analyzujem v nasledujúcom texte. Reálne, praktické reakcie na vyhlásenie biskupov prebiehali v špecifickom intelektuálnom prostredí. Preto je možné tvrdiť, že vyhlásenie biskupov malo a má okrem reálnych súvislostí aj svoje intelektuálne, teoretické súvislosti.

Reakcia na príspevok

Ach ti politici
autor: Krtko
pridané: 16-01-2006 17:03


Je zaujimave sledovat, ako sa snazia vsetky strany, ktorych sa to tyka vytlct z toho nejaky policky kapital. Vobec im pri tom nevadi, ze ti ktori toto vyhlasenie vydali vobec nemali v umysle tahat do toho politiku. Je to vidiet nielen v tomto vyhlaseni, ale aj o akcii umelcov, na odvolanie ministra kultury. Okamzite postihnuti zautocia s tym, ze je to politicky motivovane, aj ked to tak zjavne nie je. Som znechuteny z toho, ze sa odvolavaju na politiku a nezamyslaju sa nad problemami, na ktore tieto vyhlasenia poukazuju. Kazdy cin na Slovensku je spajany, s politickymi zamermi a vytlkanim politickeho kapitalu. Mam pocit, ze udrzanie sa pri moci, je pre politikov ta najdolezitesia vec a je im jedno akymi sposobmi to dosiahnu. Proste upadok spolocnosti reprezentuju nasi politici a je to vidiet z ich spravania sa. Ale kedze som realista, je mi jasne ze sa v horizonte niekolkych rokov, mozno desatroci nic na ich spravani nezmeni. Bohuzial.
Co sa tyka cirkvi, vzdy som si ju spajal so solidaritou a tak by to malo aj zostat. Bohuzial nespravne pochopene jej kroky nasimi politikmi, len dehonestuju ten zamer poukazat na niektore spolocenske problemy.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group