ISSN 1335-8715

12-05-2004   David Ravic   Ideológia   verzia pre tlač

Libertariáni versus konzervativci

Josef Šíma je pro mne vzorem libertariána. Je myslitelem, pro kterého se pod MY neskrývá nic dobrého. Libertariáni jsou v jistém smyslu upjatí individualisté, hlásající svoji „víru“ v racionalitu soukromého vlastnictví se stejnou neomylností jako komunisté hlásají „víru“ v kolektivní vlastnictví.

Reakcia na príspevok

Socialista?
autor: Dewey
pridané: 12-05-2004 8:57


Autor dospel k zaverom velmi podobnych mojim.
(na to malom priestore clanku bude snad identifikovatelne v com). Samozrejme, zapojil do toho aj ked len z casti(som prijemne prekvapeny)"konzervativne metafyzicke" zdovodnenia.
Dost ma prekvapilo uverejnenie tohoto clanku, budu nasledovat podobne stupidne utoky na "zleho socialistickeho, komunistickeho, lavicoveho a ja neviem akeho konzervativca" akych sa dockala kritika smerovana tym istym smerom len z liberalnej strany?
"Soukromé vlastnictví vyplývá z jistého uspořádání vztahů, kde hlavní legitimizační roli hraje nikoliv jedinec či dokonce společenství, ale vztah společenství k trvalým hodnotám"
Ano, len je dolezite upozornit opat na zbytocne nedorozumenie, kde klasicky liberalizmus rozlisoval - a to som uz spominal - medzi vlastnictvom a vlastnictvom. Nerozlisovanie je domenov prave libertarianov.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group