ISSN 1335-8715

19-11-2005   Martin Pener, Lukáš Krivošík   Rozhovory   verzia pre tlač

Ivan Švejna: „Umožnime trhovým silám pôsobiť“

Po rozklade strany ANO má ambiciózny cieľ: vrátiť klasickému liberalizmu na Slovensku kredit i tvár. „Umožnime trhovým silám pôsobiť, aj na regionálnej úrovni“, hovorí v rozhovore pre Pravé Spektrum kandidát na bratislavského župana Ivan Švejna.

Reakcia na príspevok

RE:
autor: Martin Chren
e-mail: martin.chren@hayek.sk
webstránka: http://www.hayek.sk
pridané: 21-11-2005 10:57


Dakujem, budem rad, ked sa tiez nebudete bat zverejnit vlastne meno...

Myslim, ze sme jedni z mala, ktori kedykolvek a kdekolvek transparente ukazuju a zverejnuju kazde takto pouzite peniaze. Tych knih mimochodom bude vyse 3000, nie sto.

Co sa tyka rozhodnutia vstupit do politiky, hlavnym faktorom bolo sklamanie z doterajsej politiky vsetkych stran - a z toho, ze kym sme posobili iba v ulohe poradcov, podarilo sa nam sice presadit dost, ale stale malo - a vzdy nas politici nakoniec hodili cez palubu. Takze preto sme sa rozhodli, ze ak chceme mat nadalej aj moralne pravo snazit sa presadzovat zmeny, musime ziskat vlastny mandat od volicov a realnu silu na tento ucel.

A nakoniec, pan kazatel, nikto nikdy nehovoril o obetovani sa. Naopak. Cela praca mna a aj mojich blizkych kolegov v hnuti Vpred a v nadacii je o tom, ze robime, o com sme presvedceni, ze je spravne. Zaroven nas to bavi a vychadza to z nasich hodnot. Takze o ziadnom sebaobetuvani nemoze byt ani reci. Dovolte mi preto odporucit vam, aby ste sa skor zamerali na rozvoj a zuschlatovanie svojich argumentacnych schopnosti, namiesto nekorektneho podsuvania polopravd...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group