ISSN 1335-8715

31-10-2005   Imrich Gazda   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Vieš si kúpiť prezervatív?

Čitatelia ľavicovo-liberálneho denníka SME si mohli nedávno, dva dni po sebe, prečítať vo svojich obľúbených novinách články o sexe a ľudskej sexualite. Čo sa v nich dozvedeli?

Reakcia na príspevok

moje uvahy o slachte
autor: Lukas Krivosik
pridané: 04-11-2005 21:05


"suhlasim s lukasovymi predstavami o nejakej intelektualnej aristokracii...ale ani ta nie je imunna voci vabeniu moci..."

Intelektualnu aristokraciu som samozrejme na mysli nemal!!! To by som chcel niekolkokrat podciarknut. Tak to bozechran, aby nam vladli intelektualy!!!

Inak, intelektualy nam z jedneho dovodu nikdy vladnut nebudu. Ta postupnost je vzdy takato: intosi vymyslia nejaky dokonaly koncept spolocnosti, ktory potom presadzuju.

Ked sa vsak dostanu k moci, velmi rychlo zistia, ze ich idealne predstavy sa ako vlny rozbijaju o skaly ludskej prirodzenosti. Potom teda nastupia gangstri a nastolia otvorenu diktaturu, kde sa povodny koncept raja na zemi odsunie do buducnosti ako zelatelny ciel po zniceni politickych protivnikov...

Inak, v jednej epizode Simpsonovcov dostali intelektualy moznost riadit Springfield. Zvrhlo sa to napokon na diktaturu a ludia to zvrhli, ked im majitel miestneho obchodu s komixami chcel nanutit sex len kazdych sedem rokov, ako je to u Vulkancov v StarTreku.

Takze vlada intelektualnej elity v ziadnom pripade, NIE!!!

Mal som skor namysli kombinaciu dedicnej monarchie a vlady modernej ekonomickej aristokracie. Lenze kto to dnes je? Slachta, to boli vlastnici pody. Dnes by ich obdobou boli vlastnici kapitalu, teda asi rizikovi kapitalisti.

Tu je vsak problem medzi podou, ktora mohla byt trvalym zdrojom prijmov po starocia a kapitalu, ktory musi byt udrziavany v obehu neustale, postupne sa rozhajdakava, nicia ho inflacia a recesivne cykly...

Tuto nevyhodu kapitalu oproti pode si uvedomovali aj stredoveki bankari ako boli Fuggerovci alebo Wieserovci. Ked nahanobili kapital, nakupili zan podu, nechali sa povysit do slachtickeho stavu a zili zivotom dedicnej slachty.

Zial, kapital sa velmi lahko rozkotulava, vrstva rizikovych kapitalistov sa rychlo obmiena, nemozu tu vznikat starobyle rody typu davnej slachty a preto som svoje slachticko-monarchisticke uvahy predbezne ulozil ad acta.

Kapitalizmus je inherentne demokraticky (aj ked socialisti budu zurivo tvrdit opak), preto ak chceme zachovat kapitalizmus, asi budeme musiet rozmyslat v mantineloch demokracie, pricom ustavnymi prostriedkami treba obmedzit volicov, aby si nemohli prostrednictvom demokracie skodit.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group