ISSN 1335-8715

20-11-2009   Emil Petřík   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Dvadsať rokov po: demokracia – komunizmus 1:1

Toto letí! Už sú to dve dekády od pádu komunizmu v strednej a východnej Európe. U nás na Slovensku to však po toľkých rokoch stále nevyzerá na pád komunizmu, ale iba na remízu. Vystúpenie niekdajších nomenklatúrnych kádrov ex-súdruhov Schustera a Čiča na spomienke na Nežnú revolúciu je toho dôkazom.

Československá Nežná revolúcia neprejavila svoju nehu iba tým, že sa obišla takmer bez násilia. Ona ani nepožrala vlastné deti, ako revolúcie zvyknú. Deti tejto revolúcie sa skôr stratili kdesi po ceste. Nastal na prelome 80. a 90. rokov v strednej a východnej Európe skutočne pád komunizmu? Podľa mojej mienky ako tak padol komunizmus iba v Rumunsku, vďaka tomu že padla aj dávka z Kalašnikova na diktátora Nicolae Ceaušecka a jeho paničku.

Ale to že niekdajšie nomenklatúrne kádre súdruhovia Schuster a Čič vystúpia na spomienke na Nežnú revolúciu, je nehorázna drzosť organizátorov. To už naozaj nikoho lepšieho nenašli? Páni Schuster a Čič sa prehlasujú za katolíkov, dalo by sa teda, v prípade ich pokánia, počítať s odpustením za ich skutky spred roku 1990. Ešte maličkosť, odkedy sú tými katolíkmi? Viera v Boha a ultra materialistický komunizmus, ktorý nad sebou neznesie žiadnu inú autoritu, je nezlučiteľný s vierou v Boha. Pretvarovali sa a skrývali svoje pravé vnútro pred revolúciou, alebo tak robia dnes? Pokánie u nich samozrejme nevylučujem, ale zviditeľňovanie sa pri spomienke na pád režimu ktorý obetavo pomáhali budovať je facka všetkým, ktorí sa o pád režimu naozaj pričinili.

Aby som demonštroval nevhodnosť Prvý text je prevzatý z internetových vydaní denníkov čerpajúcich z TASR. Druhý text je prevzatý z mojej šedej kôry mozgovej. Prvý zaznel z úst ex-prezidenta, Rudolfa Schustera na spomínanej spomienkovej slávnosti. (Rudko nezabudni že v roku 1999 sme ťa volili so zaťatými zubami ako menšie zlo, nie pre tvoj demokratický duch, ani tvoju rekvalifikáciu na kresťana!) Druhý (fiktívny) je ukážkou, ako by podľa logiky organizátorov onej slávnosti mohli vyzerať iné príhovory v našich moderných dejinách.

November 2009: 20. výročie Nežnej revolúcie

Nežná revolúcia by nebola nežnou, ak by pri vytvorení prvej ponovembrovej vlády nespolupracovali rozhľadení komunisti. Vyhlásil to v stredu v Bratislave na spomienkovej slávnosti venovanej odkazu novembrových udalostí z roku 1989 bývalý slovenský prezident Rudolf Schuster. On sám sa za takého rozhľadeného považoval.

"Nehovorím o všetkých komunistoch. Hovorím o tých, ktorí boli vo vláde, v parlamente, teda nie všeobecne komunisti," spresnil neskôr pre novinárov. Dodal, že podnet na revolúciu dala Verejnosť proti násiliu (VPN), no ľudia v tomto hnutí nemali skúsenosti s uchopením moci. "Nemali pripravených členov vlády, nevedeli, čo je to parlament ..., tu na Slovensku tí komunisti, ktorí podporovali zmeny, to urýchlili a pomohli k tomu, že nedošlo k stretu" spomína exprezident, ktorý bol v rokoch 1964 až 1990 členom Komunistickej strany Slovenska.

"Ja som bol ten, ktorý musel presviedčať tých ortodoxných vo vysokých funkciách, že potrebujeme miesta pre nových poslancov z VPN, KDH," povedal Schuster.

August 1964: 20. výročie SNP

Slovenské národné povstanie by nebolo skutočným povstaním, ak by pri jeho vzniku nespolupracovali rozhľadení ľudáci. Vyhlásil to v Bratislave na spomienkovej slávnosti venovanej odkazu augustových udalostí z roku 1944 bývalý minister vnútra a veliteľ Hlinkovej gardy Alexander Mach.

On sám sa za takého rozhľadeného považoval. "Nehovorím o všetkých ľudákoch a gardistoch, ktorí boli vo vláde, v sneme, teda nie všeobecne ľudáci a gardisti" spresnil neskôr pre novinárov.

Dodal, že podnet na povstanie dala (ilegálna) Slovenská národná rada no ľudia v tejto rade nemali skúsenosti s uchopením moci.

"Nemali dohodnutú koordináciu z Červenou armádou, nevedeli, čo je to riadiť štát..., tu na Slovensku tí ľudáci, ktorí podporovali zmeny, to urýchlili a pomohli k tomu, že nedošlo k stretu" spomína exminister, ktorý bol v rokoch 1922-1945 členom Hlinkovej slovenskej ľudovej strany.

"Ja som bol ten, ktorý musel presviedčať tých ortodoxných vo vysokých funkciách, že potrebujeme poistku pre prípad prehry Tretej ríše" povedal Mach.

Toľko fikcia. Šaňo Mach v roku 1964 na oslavy výročia SNP samozrejme pozvaný nebol. Bývalí komunisti na oslavy pádu režimu pozvaní boli a zdá sa že ho aj spoluorganizovali. Červený trójsky kôň prekrucovania histórie pracuje naďalej a využije každú príležitosť, aby dnešným dvadsiatnikom, narodeným možno práve 17.11.1989 vtĺkal do hlavy, že komunistický režim až taký zlý nebol... veď im bolo celkom fajn.

Emil Petřík

  nepresna paralela
   americky student 21-11-2009 16:06
  RE: nepresna paralela
   maly miro 21-11-2009 16:16
  dobré...
   maly miro 21-11-2009 16:14
  Komunisti a VPN
   Maros 21-11-2009 23:20
  RE: Komunisti a VPN
   jakubjost 22-11-2009 23:59

   

 

Kultúrna vojna

Kresťanstvo je tepelnou izoláciou kapitalizmu i západnej civilizácie a kultúrna vojna je vojnou o dušu Západu. Ide v nej o to, či židovsko-kresťanské dedičstvo bude naďalej pre našu civilizáciu smerodajné, alebo či nad morálkou života zvíťazí pudová pseudomorálka smrti. Kultúrna vojna je bojom o zachovanie kultúrnosti západného človeka. Ak zničíme našu civilizačnú tradíciu, nepovstane z jej popola žiadny „nový človek“, nezaťažený poverami a predsudkami, ako si namýšľa liberálna ľavica. Kultúrnosť je to, čo človeka odlišuje od zvieraťa. Zničenie kultúrnosti povedie len k vyslobodeniu zvieraťa, ktoré sa pod tenkou vrstvou civilizácie skrýva v každom z nás.

Tiráž

Názov

Kontakt Šéfredaktor Redakcia Editor Vydavateľ Zakladateľ

Ďalšie odkazy

Newsletter

Ak chcete byť informovaný o zaujímavých novinkách na Pravom Spektre, vyplňte Vašu e-mailovú adresu. (frekvencia cca. 1 správa za mesiac)
 

 
Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group