ISSN 1335-8715

02-11-2001   Martin Hanus   Index   verzia pre tlač

ABSURDISTAN III.

O ďalšom slovenskom primáte, vykorisťovaní študujúcej inteligencie, liberálnom ľudomilovi a kvótach na pohlavie

- Dzurindova širokorozchodne reformná vláda vo svojom nevyčerpateľnom reformnom úsilí nepoľavuje. Po verejnej správe jej bystré oko zasiahlo ďalšiu oblasť, nám mladým tak blízku. Návrh vysokoškolského zákona prináša istotne nemálo pozitív a bolo by zlomyseľné tvrdiť, že len pre rektorov. V duchu hesla „ani ryba, ani rak“ vláda schválila spoplatnenie externého štúdia. Tomu sa hovorí rovnosť podmienok ako vyšitá. K čomu to bude viesť je na dlani: Pomer platiacich diaľkárov voči neplatiacim denným bude rásť či klesať v závislosti od finančného stavu našich verejných škôl. Hádajte, aká tendencia v najbližších rokoch preváži...

Ďalší svetový „vysokoškolský“ primát sa teda črtá na obzore: po najvyššom počte univerzít na milión obyvateľov, nám pripadne aj najväčší pomer externistov na 100 obyvateľov. Na Slovensku čoskoro dozreje vskutku zaujímavá generácia – generácia externistov magistrov.

- Ešteže máme našich sociálne cítiacich Migašovcov. Ich nos na sociálne krivdy a neprávosti, pestovaný štyridsaťročným štúdiom Marxa na Ústave Marxleninizmu a desaťročným v špajzi, zavetril ďalšiu formu vykorisťovania, tentokrát vykorisťovanie študujúcej inteligencie a budúceho pracujúceho ľudu. Naša ľavicová omladina to vyjavila ústami svojho guruho Andrassyho jasne a nedvojzmyselne: „Je to (myslí sa spoplatnenie externého štúdia-pozn. M.H.) hazardovanie s budúcnosťou Slovenska, ktorá musí byť spätá s vysokoškolským vzdelávaním mladých ľudí a ich kvalifikáciou.“ Čo by to bola za SDĽ, keby niečo také ako hazardovanie s budúcnosťou dopustila? Samozrejme, že nedopustí. Jej poslanci budú hlasovať proti akémukoľvek spoplatneniu akéhokoľvek štúdia. Od Weissa až po Andrassyho. Akí sme takí sme, v jednom sme si svoji: Sme ľavičiari.

- V exaltovanom stave sociálneho súcitenia sa neocitli len Migašovci. Obdobné citové vzruchy na svojej „somatike“ v ostatnej dobe pozoruje aj známy liberálny ekonóm z anglosaského sveta Jeffrey Sachs. Dobrák Sachs navrhuje, aby sme z nášho sveta vybudovali miesto prosperity. Také, ktoré bude zbavené tej najkrikľavejšej biedy, ústiacej, podľa Sachsa, do teroristických aktov, ako bol ten posledný z 11.9. Odôvodňuje to aj „ľudskoprávne“, na základe Roosveltovej „slobody od biedy“. Ako to dosiahnuť? Jednoducho: Naším vcítením sa do osudov miliónov zbedačených ľudí, zrieknutím sa skúposti, hlavne tej americkej, a napumpovaním ďalších peňazí zodpovedajúcich jednej desatine percenta národného dôchodku do chudobou postihnutých krajín. Sachs uzatvára: „Pokiaľ sa tieto kroky nepodarí uskutočniť, zostane svet nebezpečným a rozpolteným miestom, kde budú zbytočne trpieť a umierať ľudia a kde bude naďalej vládnuť nestabilita a politické prevraty“.

Pokúšam sa predstaviť si, s akou vďakou prijíma panovník takého Sudánu prepchatý mešec západných peňazí, aby ho spravodlivo rozdelil medzi všetkých bedákov – vlastných obyvateľov. Tých, ktorých po iné dni zotročuje, ponižuje, vraždí a vyhladzuje. Ponaučenie: prv než vyslovíme sebaľudomilnejší nápad, zodpovedzme si základnú otázku – a čo na to realita?

- Realita nie je zrovna zaujímavá ani pre naše eSDéKáÚcke političky. Prečo by aj – hlavná vec, že si našli tému. A to hneď riadne sexistickú. Volá sa to „o rovnosti mužov a žien“, čo je téma ako stvorená do diskusného fóra pre vášnivé feministky a posadnutých mizogýnov. My ostatní, teda normálni, sa ďalej pokojne milujme a množme pri neustálom, vzrušujúcom uvedomovaní si našich prirodzených medzipohlavných rozdielov. Tie žiadne kvóty našťastie nepotrebujú.

Martin Hanus (citáty prebraté z denníka SME)

  poznamka
   Juro Barta 27-11-2001 8:08
  RE: poznamka
   Martin Hanus 27-11-2001 15:10
  RE: poznamka
   Lukas Krivosik 19-02-2007 18:36

   

 

Krédo Pravého Spektra

Napriek tomu, že socializmus a komunizmus skrachovali, pretože ich prevalcovala realita, ich mäkšie deriváty žijú ďalej: politická korektnosť, pozitívna diskriminácia, ľavicový liberalizmus, feminizmus, environmentalizmus, korporativizmus, antiamerikanizmus, antisemitizmus, neznášanlivý sekularizmus, pacifizmus, humanrightizmus, ekonomický antiglobalizmus, europeizmus a iné cvokizmy.

Kým komunizmus chcel zničiť rodinu, náboženstvo a súkromné vlastníctvo priamo a rýchlo, vyššie uvedené -izmy to robia pomaly a subtílne. Nenápadne, ako potkany, ohlodávajú piliere západnej civilizácie, aby napokon privodili jej pád.

Pravé Spektrum chce útočiť proti výstrelkom mravného relativizmu a povzbudzovať dobré a osvedčené konzervatívne hodnoty. Prosperita Slovenska sa dá vybudovať len na zásadách trhovej ekonomiky bez prívlastkov, občianskeho vlastenectva a s vedomím, že skutočná sloboda je predovšetkým silou charakteru. Len na takom základe si môžeme vyberať, čo je morálne správne.

redakcia

Tiráž

Názov

Kontakt Šéfredaktor Redakcia Editor Vydavateľ Zakladateľ

Ďalšie odkazy

Newsletter

Ak chcete byť informovaný o zaujímavých novinkách na Pravom Spektre, vyplňte Vašu e-mailovú adresu. (frekvencia cca. 1 správa za mesiac)
 

 
Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group