ISSN 1335-8715

11-10-2005   Lukáš Krivošík   Ficoviny   verzia pre tlač

Ľuptákov klon opäť zasahuje

To, že slovenská opozícia je vyprázdnená hodnotovo i intelektuálne, je známe už dlhšie. Majster politického sebastrápňovania Róbert Fico opäť prišiel s novou agendou. Tentokrát si na mušku vzal amerických imidžových poradcov Mikuláša Dzurindu.

Pridať nový príspevok

Vraždy, pohlavní choroby a rozpad manželství
autor: PeterS
pridané: 12-10-2005 6:49


Vraždy, pohlavní choroby a rozpad manželství jsou častější v náboženských společnostech

http://www.guardian.co.uk/Columnists/Column/0,5673,1589406,00.htm...
...
V aktuálním vydání časopisu Journal of Religion and Society (Časopis o náboženství a společnosti) zkoumá vědecb Gregory Paul hypotézu, kterou šíří náboženští nadšenci v Bushově vládě, že totiž prý náboženství vede k nižší míře "smrtelného násilí, sebevražd, nemonogamní sexuální aktivity a potratů".

Gregory Paul srovnal data z 18 rozvinutých demokracií a zjistil, že se křesťanští fundamentalisté zcela radikálně mýlí.

"Všeobecně vzato, vyšší intenzita náboženské víry a víra ve Stvořitele vede k vyššímu počtu vražd, k vyšší úmrtnosti mladistvých a mladých dospělých, k vyšší míře infekce pohlavních chorob, k vyšší míře těhotenství mladistvých a k většímu počtu potratů. Žádná ze silně sekularizovaných, proevolučních demokracií nemá vysokou míru této dysfunkce."

V USA má "silně theistický, protievoluční jih a středozápad výrazně vyšší počty vražd, úmrtnosti, pohlavních chorob, těhotenství mladistvých, manželských problémů a problémů v partnerských svazcích, než na severovýchodě, kde dosahují sekularizace a přijímání evoluce evropských norem."

Pozoruhodná jsou zejména tři zjištění - spojení mezi náboženstvím - zejména absolutní vírou - a úmrtností mladistvých, pohlavními chorobami a množstvím potratů u mladistvých. Paulovy grafy dokazují daleko větší počty úmrtnosti u dětí mladších pěti let v Portugalsku, v USA a v Irsku. USA - nejnáboženštější země v Paulově přehledu - rekordně vede v tabulce pohlavních nemocí, jako je gonorrhea a syfilis. Nepodivnější pro všechny ty lidi, kteří se domnívají, že křesťanské společnosti jsou "pro život", je zjištění, že "rostoucí počty potratů u mladistvých dokazují pozitivní korelaci se sílící vírou a náboženským uctíváním Stvořitele." Tvrzení Jana Pavla II., že prý sekulární kultury vedou k zvyšování potratů, jsou v přímém rozporu s kvantitativními daty.

Odpovídá to všechno studiím o těhotenství mladistvých. Bohaté země, v nichž se vedou kampaně na podporu sexuální abstinence, inspirované náboženskou vírou, mají nejvyšší počty těhotenství mladistvých. USA je jedinou zemí, v níž je míra těhotenství mladistvých srovnatelná s rozvojovými zeměmi: má v tomto ohledu horší statistiky než Indie, Filipíny a Rwanda.

Protože nemají v těchto zemích mladí chlapci řádné informace o pohlavním styku a z náboženských důvodů si oškliví, co dělají, způsobují tito nábožensky založení mladí muži daleko větší počty mladistvých těhotenství než v zemích, kde náboženské předsudky neexistují.
...
PS. Chlapci, robte uz konecne nieco uzitocne. Ateisti vobec nepotrebuju vasu pomoc, prave naopak, mozu vam pomoct s upadkom vo vasich radoch.

Ak vam naozaj zalezi na stave sveta, tak zacnite s tym naliehavejsim a chodte sirit osvetu medzi svojich.

RE: Vraždy, pohlavní choroby a rozpad manželství
autor: Palo
pridané: 12-10-2005 10:10


Monbiot je klasický lavicový a greenpeace-acky oblbovatel .Grafy Georga Paula,z ktorého čerpá,sami vobec nekorešpondujú s prvou vetou.Napr. vraždy.Fakt , že ich je najmenej v Španielsku, čo je myslim si stále viac kresťanská ako sekulárna krajina, označí ako štatistický šum,ale ako dôkaz pravdivosti prvej vety použije , že najviac ich je v USA , kde je 70 perc. veriacich.
Celkovo tie ukazovatele sú dosť zavádzajúce. Asi ako štatistiky priemernej mzdy v nejakom podniku , kde top 10 managerov ma 400tis. a robotnici maju 12tis. ale priemerna mzda je 28tis. Čo keď tie vraždy v USA spáchalo tých zvyšných 30 perc. obyvateľstva.
Ovela objektivnejšie a pravdivejšie by boli štatistiky , ktoré by uvádzali , koľkí z vrahov sú praktizujúci veriaci a kolkí ateisti , alebo tí ktorí vieru nepraktizujú .Do takého výskumu by sa Monbiot asi neodvážil ísť.

Takze PS : Chlapce uz sa nedaj zavádzať lavičiarskymi komentátormi , ale začni hľadať pravdu.

RE: Vraždy, pohlavní choroby a rozpad manželství
autor: PeterS
pridané: 12-10-2005 11:20


Ono, keby posobenie veriacej komunity malo tak vyznamne kladne dosledky na popisovane javy, iste by neunikli pozornosti... (asi ich niet) V najhorsom sa mozeme dohodnut, ze je to prast jak uhod. Ci na jednej strane, ci na druhej. Teda objem hriechu medzi ateistami je rovnaky ako u veriaciach a v case sa nemeni. (osobne mi je empatia ateistu sympatickejsia ako nadradenost neateistu a hlavne, ateista nemusi stale presviedcat druhych o spravnosti svojej existencie.)

Existuje statistika, ze v US sa 97% odsudenych k smrti hlasi k viere v boha, nespec. sa k akemu.

Komentar k obecnemu duchu PS:
Kazdopadne, pricinu upadku vo vnutri veriacej komunity by som apriori nehladal mimo nu, ale v nej. A az sa to tam impruvne by som kladne vysledky predlozil ateistom aby sa mohli presvedcit a pridat. Mame slobodu a demokraciu, myslienky mozu sutazit na volnom trhu. Bohuzial, otvorenim trhu velmi poklesla penetracia trhu tymito myslienkami. Asi nieco nebolo v poriadku. Takze preverene pozitiva, skuska v praxi, mily Watson, nie odvolavanie sa na rajske casy prekrutenej historie.

RE: Vraždy, pohlavní choroby a rozpad manželství
autor: Palo
pridané: 12-10-2005 13:28


Ak chceme porovnávať pôsobenie veriacej komunity a komunity založenej na ateistickej ideológii , nemusíme chodiť ďaleko , komunizmus a komunisti , ich pôsobenie a následky ich pôsobenia nemusím nikomu približovať .
Každý človek je náchylný k hriechu.Myslím ,že tu nikto netvrdí,že veriaci je zákonite lepší.Toto tézu podsúvajú plénu len ateisti , ktorý chcú tým len ospravedlniť svoju apatiu /a možno tiež pocit nadradenosti/ voči veriacim.Úprimne veriaci človek takéto pocity nadradenosti určite nezdiela.

Škoda,že neexistuje štatistika koľko perc. odsúdených v USA praktizuje vieru v Boha.Hlásiť sa a praktizovať je asi ako sľúbiť a uskutočniť.

Kazdopadne , každý pri hľadaní chýb by mal začať od seba.Ak si to myslel takto,tak máš pravdu.Takisto môže byť pravda,že myšlienku potápajú samotný jej prezentátori,ak podľa nej nežijú.Ale to je tak trochu problém aj druhej strany,ak sa pozerá len na prezentátora a nie na samotnú myšlienku.
A nakoniec ,správne,preverené negatíva,Sherloku,skuska v praxi,nechoďme ďaleko,feb.1948-nov.1989.

RE: Vraždy, pohlavní choroby a rozpad manželství
autor: Dewey
pridané: 12-10-2005 15:48


Komunisti boli veriacou komunitou, verili v prichod spasenia v podobe komunistickej spolocnosti.(mali aj svoju biliu,prenasledovali ine viery,mali pocit, "chranili" spolocnost pred skodlivymi vplyvmi, mali navod na to, ako sa spravat aby to neublizovalo spolocnosti ....)

"ateistickej ideológii"
To je aka?

RE: Vraždy, pohlavní choroby a rozpad manželství
autor: neferankh
pridané: 12-10-2005 17:22


skus si precitat nieco o komunizme...

oni toto pseudonabozenstvo....odborne politicke nabozenstvo len prezentovali aby mohli lepsie ovladat ludi....pomocov symbolik ktore nahradili tie krestanske...

RE: Vraždy, pohlavní choroby a rozpad manželství
autor: Dewey
pridané: 13-10-2005 4:08


"skus si precitat nieco o komunizme...

oni toto pseudonabozenstvo....odborne politicke nabozenstvo len prezentovali aby mohli lepsie ovladat ludi....pomocov symbolik ktore nahradili tie krestanske..."

Ktori tu hovoril o viere ;-) nie nabozenstvo.
Ved iste, aj to patri k viere, vzdy sa najdu ludia, ktori zatuzia po moci a ideologia im pomoze v legitimizovani svojej moci, len silou sa vladnut neda, to vedeli aj panovnici, ked prijimali krestanstvo, ktore hlasalo posvetenost panovnika(=triedy v pripade revolucneho komunizmu,socializmu) naplnat boziu zelania na zemi. K tomu potom patri aj prenasledovanie a potlacanie inych interpratacii biblie.(v oboch pripadoch)
Sorry, uz to nechajme tak, je to trochu nasilne, aj ked to na cosi poukaze(z liberalneho hladiska)

RE: Vraždy, pohlavní choroby a rozpad manželství
autor: neferankh
pridané: 12-10-2005 17:20


keby som bol odsudeny na smrt aj ja by som asi zacal verit v Boha:)
RE: Vraždy, pohlavní choroby a rozpad manželství
autor: Dewey
pridané: 13-10-2005 10:39


alebo prestal ;-)
RE: Vraždy, pohlavní choroby a rozpad manželství
autor: Alex Botev
pridané: 14-10-2005 21:28


ked neuveris, tak si na smrt odsudeny...
RE: Vraždy, pohlavní choroby a rozpad manželství
autor: Strážca
e-mail: radko@mail.t-mobile.sk
pridané: 26-12-2005 11:39


"Ono, keby posobenie veriacej komunity malo tak vyznamne kladne dosledky na popisovane javy, iste by neunikli pozornosti..."

Inu, mily PeterS. Myslim, ze ak si taky horlivy do hladania pravdy, nebol by pre Teba, ako horliveho soc-liberalneho agitatora, problem urobit si prieskum medzi pachatelmi trestnych cinov, kolky z nich su veriaci. Nechcem Ti napovedat vysledok (kedze Ty, ó velky PeterS, vies vsetko o vsetkom), ale drviva vascina z nich (pachatelov) NIE JE veriaca. Ver, ci never! (pracujem v Ustave pre vykon vazby Košice-Šaca)

RE: Vraždy, pohlavní choroby a rozpad manželství
autor: Peter Friso
pridané: 12-10-2005 16:52


Jasne, islamske krajiny su plne rozpadnutych manzelstiev ujo rozpravkar :)
RE: Vraždy, pohlavní choroby a rozpad manželství
autor: jednokto
pridané: 14-10-2005 6:54


nuz pre muza nieje problem povedat tri razy istu formulku a je po rozvode... taka zena je v keli, ostrakizovana, v spolocnosti na takom leveli ako tulavy pes

vela muzov vsak nema dovod sa nejak velmi rozvadzat, ved ked im statne nabozenstvo a tradicia dovoluje sa k zene spravat ako k handre... :)..ach tie zlate tradicie, vsak Peter :) kuchyna, postel, koliska...kuchyna, postel, koliska... kuchyna postel koliska atd atd :) ach tie nase zlate tradicie :)

RE: Vraždy, pohlavní choroby a rozpad manželství
autor: Peter Friso
pridané: 16-10-2005 14:02


Myslim, ze ta moja otazka bola primerana tvrdeniam PetraS...

tomu zaverecnemu tvrdeniu rozumiem predovsetkym tak, ze najednoduchsie ako na nieco zautocit je redukcionisticky hyperbolizovat partikularnu cast z toho... myslim si ale ze je za tym vysmechom v slovach - kuchyna, postel, koliska - okrem toho ze to vzbudzuje velmi klamlivy pohlad aj urcita neucta, nehovoriac o nadutej povysenosti nad zenou, ktora nezije ako frustrovana feministka

moze sa volic Smeru zamysliet????
autor: jednokto
pridané: 12-10-2005 13:51


"No volici Smeru by sa myli zamysliet" no pardon ale toto mi pripada ako najlepsi frk z celeho clanku...volic smeru - a zamysliet sa :) :) :)

okrem toho povazujem za nepochopenie filozofickych principov danovych reforiem, ak autor napise, ze je spravne, ze z reformie vzdy profituju ti najbohatsi...pri reforma danoveho systemu, ktory u nas zaviedol rovnu dan, bohati neprofituju najviac..oni profituju rovnako ako ktokolvek iny dokonca sa napravil spravodlivy stav, ked za povodneho stavu nespravodlivo z neho viac profitovali ti chudobnejsi.

Politicki podnikatelia.
autor: Zolo
pridané: 12-10-2005 13:59


Zial mame prilis mnoho politickych podnikatelov. Suvisi to s obrovskym vplyvom statu na nasu ekonomiku. Mnoho politickych podnikatelov tazi z konexii s terajsou vladou a rozbujnenym statnym aparatom poctom 411,000 byrokratov. Konkurencia je odpisana. Musi vyzit vylucne zo sukromneho podnikania.

Nastup Fica by odstranil monopol jednej skupiny politickych podnikatelov. To povazujem za pozitivny prispevok pripadnej vlady Fica.

RE: Politicki podnikatelia.
autor: jednokto
pridané: 12-10-2005 14:09


pozitivny prispevok ficovej vlady neexistuje... korupcia, prebujenely statny aparat, statne (rozumej zakonmi dovolene zasahy statnych uradnikov) zasahy do ekonomiky by sa prehlbili, znizila by sa transparentnost

tu nepomoze nic iba OKRESAT PRAVOMOCI STATU NA MINIMUM A TAK SPRAVIT STAT NEZAUJIMAVY PRE POLITICKYCH PODNIKATELOV.

RE: Politicki podnikatelia.
autor: Dewey
pridané: 12-10-2005 15:27


Toho bude treba zrusit. Pokym bude existovat a budu sa cez tuto velku organizaciu tlacit nejake peniaze a bude urcovat nejake pravidla, bude motivacia na politicke kamaratsafty.
RE: Politicki podnikatelia.
autor: Zolo
pridané: 12-10-2005 19:18


Hlas pre Fica je hlasom pre pretrhnutie vychodeneho chodnicka medzi vladou a politickymi podnikatelmi. Po jeho nastupe treba ihned tlacit na znizovanie ich vplyvu. Pokracovanie terajsej koalicie by znamenalo dalsie styri roky upevnenia si pozicii. Podla mna osem rokov bolo dost.
RE: Politicki podnikatelia.
autor: Dewey
pridané: 13-10-2005 4:25


Ano, nech sa to aspon prestrieda, z tohoto pohladu by ta vymena bola pozitivna. Odnieslo by si to zase zopar neutralnych a sikovnych ludi, ktori kde tu prezili politicke cistky, ved ministerstvo a institucie nemozu stat len na dosadenych babrakoch, niekto musi aj robit, ale moze inemu zacat prekazat.
Druha vec je ta, ze cast z tych ponikatelov udziava cesticky viacerymi smermi. S jednymi chodi na obed a robi ksefty a s druhymi uz pripravuje vymenu timov.
Jedna velka strana + nejaka mensia je vacsim rizikom ako viac stran. Mozno by postacilo, keby si vymenili aspon rezorty ;-) Napr. KDH by nechalo vnutro a ziskalo by polnohopodarstvo. To by bola sranda, ako sa polnohospodari chodia opijat s KDHakmi a businessmani na gulasik s madarmi.

RE: Politicki podnikatelia.
autor: Zolo
pridané: 13-10-2005 12:15


Spravny podnikatel je politicky agnosticky. Hra na obidve brany. Vymena ministerstiev v ramci koalicie by bolo tiez lepsie, ako sucasny stav.

Zial nie vsetky ministerstva maju rovnaku vahu. Napriklad KDH vnutro za kulturu asi tazko vymeni.

RE: Politicki podnikatelia.
autor: Dewey
pridané: 13-10-2005 17:39


Kultura je pri rozdelovani ministerstiev za "pol boda".(ale ved aj tam sa dalo...)
RE: Politicki podnikatelia.
autor: neferankh
e-mail: suc.ondrej@zoznam.sk
pridané: 16-10-2005 13:14


no to je skoda ze aj mi nemame ministerstvo pro mistni rozvoj:D....to by bolo tahanic...
RE: Politicki podnikatelia.
autor: Dewey
pridané: 16-10-2005 13:33


nie, ale mame napr. VUC...
Derik
autor: Javier
e-mail: randal@hotmail.com
webstránka: http://8c3a.unoprincipali.com/concorsodesign/
pridané: 17-06-2006 11:28


provinciadigrosseto http://93c4.speziazona.com/volotorinolondra... saggiobreverivoluzioneindustriale in different times in different lives I could make you happy now it is too hard vololowcostportogallo http://80a2.unoprincipali.com/etnaimpiantosci... scannermicrotek I hate your tears, they make me feel too alive wellnesscampobasso http://27284.unoprincipali.com/historyofviolence... ragazzaalbenga and when I put her legs on my shoulders aristonscaldabagno http://6494.unoprincipali.com/drivers3trio... bigsisterit in different times in different lives I could make you happy now it is too hard piccoletroia http://18eb4.unoprincipali.com/architetturafirenze... suoneriadascaricaregratis I hate your tears, they make me feel too alive riocarnival http://1d248.speziazona.com/australian... finanziamentoguidonia I saw her beaty face before I came that place lasvegasexcaliburhotelcasino http://671a.unoprincipali.com/agriturismosangiovannilupatoto... affittopadernodugnano in different times in different lives I could make you happy now it is too hard mobiligiardinoproduzionecinese http://256b6.speziazona.com/limousineservice... hotelitalyvenice I saw her beaty face before I came that place DC90C9B9588413DF288B9B1315FABD47BD5294B2
Tommie
autor: Tyree
e-mail: alfonso@yahoo.com
webstránka: http://10504.speziazona.com/piscinavaredo/
pridané: 17-06-2006 17:21


hauppauge http://3250.speziazona.com/finanziamentosangiovannipersiceto... faustoleali and when I put her legs on my shoulders atiradeon9200 http://1e294.unoprincipali.com/depilazionepermanente... rimedinaturalicellulite in different times in different lives I could make you happy now it is too hard scaricavideogiocopc http://3d84.speziazona.com/5starhotelinrome... coreduo in different times in different lives I could make you happy now it is too hard produttoresediaufficio http://4f50.speziazona.com/compitoclasse... dedicheauguriobuonanno I hate your tears, they make me feel too alive softwaregestionaletoscana http://140a0.speziazona.com/appartamentovacanzaabruzzo... incestsex in different times in different lives I could make you happy now it is too hard concorsotrenitalia http://2824c.speziazona.com/coppaamerica... intervideowindvd I hate your tears, they make me feel too alive mp3milangratis http://34f8.unoprincipali.com/britishgasobbligazioni... impiantofiera and when I put her legs on my shoulders piercingombelico http://24a80.unoprincipali.com/romantic... hoteltoscanasiena I saw her beaty face before I came that place DC90C9B9588413DF288B9B1315FABD47BD5294B2
Jimmy
autor: Lincoln
e-mail: jessica@royalmail.com
webstránka: http://184.primadipartilla.com/ramnotebook/
pridané: 30-06-2006 8:55


billiejoearmstrong http://165.medegna.com/agriturismosoave... lavoromaastricht turismocroazia http://9.volontieri.com/pensionepraga... radiatorialluminio acquistoazioni http://24.pocoqueta.com/amdsempron3000... europlex piscinadellerosaroma http://49.volontieri.com/lavorotrezzanonaviglio... lavororomanolombardia nuovocodicedelleassicurazione http://33.masapienza.com/downloadsoftwarearredare... xpprofessional esami2004 http://119.mioautore.com/ragazzovareseligure... assicurazionevittuone emailit http://1.grandiserto.com/salagiocoonline... amait senoaggiungilink http://71.primadipartilla.com/fondocariplo... mobileanticoarredamento f4dd026ac39b9e2fa576404ae93f215c
RE: Politicki podnikatelia.
autor: Lukas Krivosik
pridané: 13-10-2005 9:39


Jednokto, v poslednej dobe sa s tebou da v coraz viac veciach suhlasit:-))

Co sa deje?

RE: Politicki podnikatelia.
autor: jednokto
pridané: 14-10-2005 6:58


Lukas asi je to tym, ze pokial sa nebavime o nabozensko-kulturnych veciach, tak malokedy narazime na temu,kde sa nezhodneme..

casty dovod nasich nazorovych rozporov vidim v tom, ze na tomto politicko-spolocenskom fore sa vacsinou pretriasaju nabozenske veci...hadam nacim porozmyslat o zmene nazvu fora, nie? nieco ako nabozensko-politicko-spolocenske forum :)

RE: Politicki podnikatelia.
autor: neferankh
pridané: 12-10-2005 17:24


ako sa kradlo za meciara tak sa kradne za dzurindu a este viac sa bude za fica....
...
autor: Dewey
pridané: 12-10-2005 15:36


Zase Fico a pozicia, ze tejto vlade nie je co vycitat a ze ju treba nejako branit a ze politicki podnikatelia sa tykaju len alebo najma smeru. Mam pocit, ze tomu naozaj veris.

"Devätnásť percent z milióna je totiž desaťkrát viac ako devätnásť percent zo sto tisíc."

Devatnast percent coho? Uzitku?

Poddany by mali prispievat na spravu statu umerne profitu, ktory pod jeho ochranou poberaju, v zavislosti od toho, do akej miery je tato zasada dodrzana mozeme hovorit o rovnosti zdanovania - vyslovil sa v tomto zmysle v 18tom storoci Adam Smith. Lukas je vsak ineho nazoru, jemu sa zda ze na bezpcnost je spravodlive prispievat rovnakou ciastkou, hoci v jednou pripade sa chrani rozsiahli majetok, vozovy park a v druhom len jedno/dvojizbovy bytik.(ako priklad). Skutocna spravodlivost. (nehovoriac o zakone poklesu marginalneho uzitku).

Cim je kritika Fica primitivnejsia a jednostrannejsia, tym viac sa Lukas priblizuje k tomu, koho kritizuje, kym Fico sa uchadza o to najjednuduchsie a skor citenie verejnosti, Lukas robi to iste, len sa takto snazi votriet a ziskat uznanie mensej skupinky.
A nedajboze sa vyslovit kriticky k tomuto pristupu, uz som zarucene volic Fica.

RE: ...
autor: Peter Friso
pridané: 12-10-2005 16:55


Dewey, len mala otazka, mala by sa podla Teba vypocitat kazdemu miera jeho uzitku z prerozdelovanych penazi a na zaklade toho mu vyrubit dane? To je podla Teba spravodlivy danovy system?
RE: ...
autor: Dewey
pridané: 13-10-2005 4:13


To sa neda samozrejme. Ale ak sa pytame, aka dan je najspravodlivejsia, rovna to rozhodne podla tohoto kriteria nebude. Jedina a jasna vyhoda rovnej dane je efektivnost vyberu resp. odburanie moznosti trikovat a povedzme aj to nafukovane zjednodusovanie/zprehladnenie.
RE: ...
autor: Lukas Krivosik
pridané: 13-10-2005 9:43


"Ale ak sa pytame, aka dan je najspravodlivejsia, rovna to rozhodne podla tohoto kriteria nebude."

Mas pravdu, najspravodlivejsia dan je dan z hlavy. Dalsia moznost, ktoru navrhuje napr. Vernon Smith je zrusenie priamych dani a ich nahradenie spotrebnymi danami. Ked bude najviac zdanovany ten, kto najviac mina, opat budu najviac dani platit bohati...

Ale v podmienkach Slovenska dakujme aj za tu rovnu dan.

RE: ...
autor: Dewey
pridané: 13-10-2005 10:37


Dan z hlavy je uplny nezmysel.
Podla akeho kriteria spravodlivosti je najspravodlivejsia?
V pripade, ze pozadujeme naozaj rovnu dan, tak naozaj nie je aby neboli vyberane inak ako cez spotrebne dane.
"Ked bude najviac zdanovany ten, kto najviac mina, opat budu najviac dani platit bohati..."
Ano, ale len v tom zmysle, ako pri tzv. rovnej dani, teda percentualne.
"aj za tu rovnu dan"
Za co Ty vlastne dakujes? ;-) To by mali dakovat vsetci s prijmom nad n-tisic, ostatne asi by si zaplakal(neviem,kolko si privyrobis), keby zrusili vsetky progresivne prvky, ktore stale existuju. Tomu dakovaniu by sa dalo povedat "obmedzena racionalita". V mene tej skupiny by sa Ti asi cynicky patrilo podakovat.

RE: ...
autor: jednokto
pridané: 14-10-2005 7:17


ja suhlasim s tym, ze dan z hlavy je z filozofickeho a principialneho hladiska najspravodlivejsia.

existuje tu isty princip rovnosti, teda rovnosti pred statom..stat sa ma na kazdeho cloveka na svojom uzemi pozerat rovnako. teda rovnako ho sudit ako ineho, rovnako ho chranit ako ineho, rovnako mu brat prahcy na daniach ako inemu.

v praxi vsak vidim problemy - a tu by nastupovali modifikacie. ktore by som ako liberal hadam aj uznal, ale musel by som sa nad tym viac zamysliet a prediskutovat s "advocatus diaboli" :) - tie modifikacie - ludia,ktori su mladi a robia iba rok dva tri, nebudu zvladat tak zarabat, ako ini v strenom veku, dalsia modifikacia - ten kto nema prijem by mohol byt od dane oslobodeny atd atd

RE: ...
autor: Dewey
pridané: 14-10-2005 10:32


Jednokto, ale ani ta rovnost nemusi mat odzrkadlenie v rovnakosti. Ak ma niekto rozsiahly majetok, naklady na jeho ochranu resp. podiel na nakladadoch su zrejme vacsie ako u toho, co ho taky rozsiahly nema.
Aj Smith videl rovnost zdanovania prave v tom, do akej miery dane zodpovedaju profitu, ktory jednotlivec pod ochrannymi kridalmi statu pokryva a ze to je spravodliva miera participacie na nakladoch spojenych so statom.(samozrejme, o prerozdelovani neuvazoval, to sa stalo realitou az neskor).
Ak sa na to budeme pozerat z toho pohladu, tak problemy, ktore spominas v zavere neexistuju.

RE: ...
autor: jednokto
pridané: 14-10-2005 12:52


cielom demokracie a spravodlivosti nie je ROVNAKOST, ale ROVNOST.

je pravda, ze niekto, kto ma vacsimajetok, stat musi s vacsimi nakladmi tento majetok strazit. kto nema majetok, na jeho strazenie postaci zlomok nakladov ako na strazenie majetu bohateho. to je pravda..ale zmysel by to malo iba vtedy, ak je PRIAMA suvislost s vyberanymi danami a sluzbami, ktore stat poskytuje. a to nieje..medzi danou z prijmu a statnymi nakladmi na strazenie majetku nieje ziadna suvislsot, kludne sa moze stat, ze vybrane dane z prijmunejdu na financovanie policie, ani koruna... moze tobyt financovane z niecoho ineho, napr. DPH alebo dan z mineralnych olejov, maziv atd

suhlasim, ze dan by mala byt odlisna pre roznychludi v tom pripade, ak:

a) dan je jasne vyberana sa ucelom poskytovania konkretnej sluzby
b) je mozne vycislit, ake naklady su spojene s poskytovanim tejto sluzby jozkovi a ake spojene sposkytovanim tejto sluzby ferkovi.

V takom pripade je spravodlive, aby jozko plati viac, ked poskytovanie sluzby jemu stoji stat viac a aby ferko platil menej, ked poskytovanie sluzby jemu stoji stat menej.

avsak co sa tyka dani z prijmu, tak tato priama suvislsot medzi danou a sluzbou neexistuje a ani nie je presne stanovena sluzba, na ktoru sa tieto prachy akoze maju minut.

preto si myslim, ze dan z hlavy ako forma dane z prijmu je najspravodlivejsia. niekde nie je napisane ze sa ta dan vybera na to, aby :".....". stat moze s tou danu robit co chce a minut ju tam, kde chce, napriklad kupi striekacky za 200 mil alebo postavi za milion trilion zilion koruniek nove letisko a svatostanok na navstevu ineho sefa inej krajiny

RE: ...
autor: Dewey
pridané: 14-10-2005 15:38


Spravodlivost je ciel a kriteriom spravodlivosti je zrejme z liberalneho hladiska rovnost(samozrejme, ze nie rovnakost, s tym suhlasim)

"moze tobyt financovane z niecoho ineho, napr. DPH alebo dan z mineralnych olejov, maziv atd"
Ano, ale dobrym kriteriom je preto viazanost dani.(to je princip, ktory asi najdoraznejsie obhajoval Smith a to co vyslovil ma opodstatnenie aj dnes)

Pri to deleni, mame proste problem, ak je spotreba nedelitelna, nejako to rozpocitat. Otazne je kriterium.(Mne sa paci principialne to Smithove, pacilo sa aj jeho liberalnym nasledovnikom a to odzrkadluje progresivne dane(=to neznamena ze maju byt vysoke, pretoze lavica to spaja a tak diskredituje tuto ideu) napriek problemom ktore sposobuju pri ich vybere)

RE: ...
autor: Tomas Cunik
e-mail: tomocici@centrum.sk
webstránka: http://www.skifreestyle.sk
pridané: 16-10-2005 7:21


inac neviem skade ste prisli na to, ze ochrana majetku troch vil a piatich limuzin stoji viac ako ochrana dvojizboveho bytu. V prvom rade nestoja policajti pred kazdym domom a nedavaju pozor, ci sa neblizi nejaky zlodej. A po druhe, castejsie maju problemy z porusovanim prav prave ti z bytov, lebo ti bohatsi si napr. najmu SBS, maju kamery. Zatial co mi v byte mame len jeden zamok.
RE: ...
autor: tato
pridané: 16-10-2005 7:45


Nejaky vzorec sa na to musi najst . Je uplne jedno , ze statisticky sa castejsie ukradnu skodovky ako mercedesy . Podstatne je , aby bohati platili co najviac .
RE: ...
autor: Dewey
pridané: 16-10-2005 10:26


Ale treba ich chranit rovnako, napriek tomu, ze sa statisticky kradnu viac...
Ja podobny vzorec hladat nepotrebujem, zdielam Smithovo kriterium rovnosti zdanovania, povazujem ho za jedine rozumne.
Apropo, kto je bohaty? Platit viac z hladiska coho, sumy v absolutnom vyjadrani, sumy v realnom vyjadrani, hodnoty prijmu z hladiska uzitku?

RE: ...
autor: LIBERTARIAN
pridané: 14-10-2005 13:28


Preboha, Lukas, uz som stokrat pisal, ze nasa "rovna dan" vobec nie je rovna. Dnes uz to napisali aj v SME. "Rovna" dan je PROGRESIVNEJSIA ako ta predosla. Miklos aj nasa vlada klame.
RE: ...
autor: Dewey
pridané: 17-10-2005 5:37


Konkretna dan je rovna z hlasika percentualneho, (celkove) zdanenie nie je v tomto zmysle ako o tom hovoris ty rovne. Nevidim preto problem hovorit o rovnej dani.

"Rovna" dan je PROGRESIVNEJSIA ako ta predosla.
(celkove zdanenie) Vazne? Ved v diskusii par clankov dozadu si hodil tabulku, z ktorej jasne vyplyvalo, ze je menej progresvine(uz len z hladiska dane z prijmu FO) ako bolo to predtym.

RE: ...
autor: Peter Šurda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 14-10-2005 12:54


Ayn Rand povazuje vetu "From each according to ability, to each according to needs" za najvacsie zlo, co existuje :-)

S pozdravom,
Peter

RE: ...
autor: neferankh
pridané: 12-10-2005 17:27


ja som tam nepostrehol nic co by naznacovalo ze lukas si mysli ze tejto vlade nieje co vycitat....len sa nezameral na nu ale na ficka...

ze ti to tak vadi?:)

RE: ...
autor: Dewey
pridané: 13-10-2005 4:16


On sa zameriava len na "Ficka", a v clanku nepriamo obhajuje vladu, akoby jej nebolo co vycitat.

"ze ti to tak vadi?:)"
Ano, takuto otazku som necakal a nemam chut na nu odpovedat.

RE: ...
autor: Peter Šurda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 14-10-2005 12:56


> On sa zameriava len na "Ficka", a v clanku nepriamo
> obhajuje vladu, akoby jej nebolo co vycitat.
Lebo krok k Ficovi je krokom spat. Krok k sucasnej vlade mozno tiez, ale mensi :-).

S pozdravom,
Peter

RE: ...
autor: Dewey
pridané: 14-10-2005 15:48


preto treba radsej drzat hubu a kritiku rozosievat len na jednu stranu? ;-)
Takze staci statostranam najst vzdy svojho Fica, Meciara, postrasit ludi a zbavia sa podstatnej casti neprijemnej kritiky a spokojne si mozu kseftovat a smiat sa ludom do tvare.(nemozem volit "mensie zlo" aj napriek tomu, ze ho kritizujem?)

RE: ...
autor: Jojo K
pridané: 13-10-2005 8:14


Ja by som si nebol taky isty, ze rozsah majetku je ten rozhodujuci faktor pre vypocet "spravodlivej" bezpecnosti. Je dufam jasne, ze vacsina chudobnejsich ludi zije na vidieku, kde vlastnia dom a nejaky kusok ornej pody. Mam velke pochybnosti, ci ochrana takejto formy majetku je menej nakladna ako ochrana mezonetoveho bytu v centre mesta.
Okrem toho, kriminalita je jednozancne vacsia v chudobnejsich stvrtiach, cize zasah policie je v takychto oblastiach castejsi.

Lukasov nazor, ze je spravodlivejsie prispievat rovnakou ciastkou vsak tiez nie je bez chyby. Kazdy clovek predsa vyzaduje inu formu a iny rozsah ochrany a teda je nemozne to nejak spriemerovat. To je ako keby si chcel spravit priemer napr. s ponukou aut. Nejakym absurdnym matematickym modelom by sa vypocitalo, ze "priemerne" auto bude stat okolo pol miliona, bude mat dva airbagy, radio, ABS a neviem este co. Vsetci ludia, ktori su ochotni dat za auto napr. milion a mat tam klimu, ESP, 8 airbagov, navigacny system a podobne budu poskodeni. Takisto ako budu poskodeni vsetci, ktori chceli auto za 300 tisic a nepotrebovali ABS, radio a ine.

Po storoci socializmu a kolektivizacie je samozrejme narocne prijat niektore myslienky libertarianskej spolocnosti, ale treba o pripadnych vyhodach i nevyhodach premyslat.

tzv. ochrana majetku - t.j. vypalne
autor: LIBERTARIAN
pridané: 17-10-2005 12:45


„ Lukasov nazor, ze je spravodlivejsie prispievat rovnakou ciastkou vsak tiez nie je bez chyby. Kazdy clovek predsa vyzaduje inu formu a iny rozsah ochrany a teda je nemozne to nejak spriemerovat. “

- Keby isli dane iba „na ochranu obcanov a ich majetku“ , tak by tieto uvahy mali akysi zmysel.. Lenze VACSINA statneho rozpoctu ide na hluposti a nepriamo sa rozkradne.
A navyse, akakolvek „ochrana“ poskytovana statom zjavne pripomina „ochranu“ (vypalne) , ktoru poskytuje klasicka mafia roznym obchodnikom a krcmarom. Tiez je vnucovana nasilne.

RE: ...
autor: dushko
pridané: 15-03-2006 21:39


:)
skresleny nazor
autor: sudca
e-mail: neuvadzam@nezvadzuam.sk
pridané: 12-10-2005 21:10


Myslim, ze autor ponal temu prispevku az prilis osobne a namiesto toho, aby nam poskytol neskresleny pohlad na vec, vyjadruje v nej svoje osobne nazory a znechutenost z dnesnej politiky.. ale vobec sa mu necudujem ;)
Rovna dan ?
autor: krtko
pridané: 13-10-2005 0:32


Pani rad by som sa Vas opytal, preco tak vyspela ekonomika akou je Kanada nema rovnu dan ked ta je taka vyborna. Myslite si ze ekonomovia spravujuci tuto krajinu by ju nezaviedli ked je taka super pre rast ekonomiky? Konkretne zijem v provincii Alberta ktora momentalne zaziva ekonomicky boom. Prejavuje sa to v 3% nezamestnanosti a v tom ze tohto roku bude vlada Alberty vyplacat kazdemu obcanovi po 400 dolarov na hlavu, nakolko dosiahla obrovsky prebytok v statnom rozpocte a uz ani nevie kde by tie peniaze pouzila tak ich vyplati naspat obcanom. To by sa na Slovensku nemohlo nikdy stat.
RE: Rovna dan ?
autor: neferankh
pridané: 13-10-2005 14:23


kazda ekonomika je ina a ma svoje specifika...

vyplacat 400dolarov na hlavu je uplna blbost...kazdy do rozpoctu prispel inou sumou a teraz niekto kto dokopy dal 400dol dostane ich spat +pravdepodobne aj nejake tie pridavky....

...a niekto kto prispel 5000dol a tvrdo makal cely rok tak dostane spat ubohych 400dol...

tomu ja by som nehovoril ekonomicky boom....ale donebavolajuce okradanie...

nehovoriac o tom ze boom sa nazyva preto boomom lebo nie je vecny....co tak investovat trochu viac do ekonomiky...infrastruktury....alebo znizit dane???????

a krtko...mas pravdu ze toto by sa na slovensku nemohlo stat...a nie preto ze by sme neboli taky blby.... ale pretozemy sme neprezili cez sto rokov nekomfliktneho rozvoja v krajine plnej nerastneho bohatstva.....atd...

RE: Rovna dan ?
autor: Dewey
pridané: 14-10-2005 15:42


A ako by si to chcel vracat? ;-) Kazdy predlozi ucty, co nakupil, kolko odviedol cez take a onake dane a nakoniec mu vypocitaju kolko odviedol? Ked chcu rozdat asi velmi inu moznost nemaju ;-)
RE: Rovna dan ?
autor: Alex Botev
pridané: 14-10-2005 21:32


vracat spat je dobre, nezobrat vobec je lepsie
RE: Rovna dan ?
autor: Dewey
pridané: 16-10-2005 10:28


to sme neriesili.
RE: Rovna dan ?
autor: neferankh
e-mail: suc.ondrej@zoznam.sk
pridané: 16-10-2005 13:27


vsak o tom hovorim....je to blbost....vracat dane!!!
...
znizim dane ked som v pluse a myslim si ze budem aj o rok dva tri... ak predpokladam ze nebudem v pluse o par rokov tak ich investujem....alebo pre mna za mna ukryjem do vankusa....

ale dat jednorazovo kazdemu po 400dol je absurdum...
je to len dokaz toho ze aj mimo SR prekvita populizmus a zbrane vo volebnej kampani su este ostrejsie!

RE: Rovna dan ?
autor: krtko
pridané: 14-10-2005 21:45


Nad znizenim dani sa vlada Alberty zaoberala ale zamietla to lebo by to sposobilo obrovske nezrovnalosti v daniach celej Kanady a nastal by presun kapitalu a ludi do Alberty.
RE: Rovna dan ?
autor: neferankh
e-mail: suc.ondrej@zoznam.sk
pridané: 16-10-2005 13:31


tak toto je uz komicke....

mame peniaze ....ale nevieme mili spoluobcania co s nimi?????????????????

to je katastrofa!!!co len teraz budeme robit?????

nic to mili vladni predstavitelia. Ja viem co s nimi! Rozdajte ich nam, vasim spoluobcanom!

dobry namet na tragikomediu...

RE: Rovna dan ?
autor: Alex Botev
pridané: 14-10-2005 21:40


lenze kanada sa nejako na tu svoju vyspelost musela dopracovat, nie? tak isto ako nemecko, holandsko, svedsko, francuzsko, atd.
bez silneho kapitalizmu, ktory vsetko vybudoval by ten socializmus asi rychlo zanikol, lebo by nemal z coho rozdavat.
vo svedsku je socializmus 60 rokov (ak sa nemylim), dajme im este 15 rokov. dlhsie nevydrzal ani v rusku a tam mali na drzanie inych cavov

RE: Rovna dan ?
autor: krtko
pridané: 14-10-2005 21:54


Samozrejme za Kanada sa tam dopracovala postupom casu, ale nikdy tam neboli take korupcie a taka nemoralnost ako politicka tak i obcianska ako je na Slovensku. Je to totiz o ludoch a potom o systeme. Nespravny system degeneruje ludi tak ako komunizmus ale je to predovsetkym v ludoch ci to povolia alebo nie. Tu nikto sa nesnazi porusovat zakony aby mal z toho prospech. Poviem priklad: Boli sme s rodinou v muzeu. Vstupne pre rodinu bolo 30 dolarov. Ibaze vobec nikto nekontroloval listky. Naschval sme isli bez listkov ci sa nieco stane. A nic sa nestalo. Ludia aj nadalej stali v radoch na listky a pritom mohli ist bezplatne. Lenze asi sa menim a svedomie mi nedalo tak sme sa vratili do rady a kupili si listky. Co z toho vyplyva ? To ze ti ludia si uvedomuju ze zaplatenim vstupneho podporia to muzeum a ze sa budu moct vratit aj o rok a stale tam bude nieco nove a muzeum neskrachuje. Na Slovensku keby neboli kontroly tak vsetci idu zadarmo ale museum by skrachovalo. Tym som chcel poukazat na rozdielne myslenie ludi co mozno na Slovensku ani nikdy nebude. BOHUZIAL
RE: Rovna dan ?
autor: neferankh
e-mail: suc.ondrej@zoznam.sk
pridané: 16-10-2005 13:38


no ....a preto ja verim v hodnoty a principy....nazvem to konzervativizmom....aj ked u kazdeho ten pojem predstavuje nieco ine...
lebo ked nie su principy vsetko je dovolene...

a nevidel by som to az tak zle so slovakmi... ja verim v zmenu v mysleni...(aj ked nie som si isty ani u seba ci by som si postal v rade?????:)

a je to pekne ze si chcel poukazat na rozdielne myslenie ludi....ale ako to suvisi s rovnou danou??????

Trevon
autor: Wendell
e-mail: addison@operamail.com
webstránka: http://229ac.unoprincipali.com/incontrareragazzo/
pridané: 17-06-2006 17:22


produzionematerialepiscina http://e79a.speziazona.com/portescorrevoliprezzo... affittoufficiosondrio I hate your tears, they make me feel too alive pumait http://28bcc.unoprincipali.com/creativecom... percorsogolfdisneyland and when I put her legs on my shoulders viaggioitaliagruppoorganizzato http://16c86.unoprincipali.com/anatomiagray... volarevolo and when I put her legs on my shoulders mastermindonline http://27284.unoprincipali.com/gavirate... lagiaradipirandello I hate your tears, they make me feel too alive casaborghetto http://152c8.speziazona.com/utilityscarica... volovipiteno and when I put her legs on my shoulders sexycomic http://20f8e.speziazona.com/casaasti... libriusatiagrigento this daylights is the only thing I remain volocastelsanpietroterme http://6216.unoprincipali.com/firenzegrandhotelvillamedici... antiagingexercise I saw her beaty face before I came that place nokiafreeware http://5fa0.unoprincipali.com/volopescia... wellnessmolise in different times in different lives I could make you happy now it is too hard DC90C9B9588413DF288B9B1315FABD47BD5294B2
Alfonso
autor: Jermaine
e-mail: noah@e-mailanywhere.com
webstránka: http://www1913.unanuovavolta.com/cambiopasswordmsn/
pridané: 23-06-2006 3:42


theshield http://www2028.uomodelferro.com/artsupply... scaricaregiocosupernintendo erosramazzoti http://www2758.uomodelferro.com/sothebys... portosantostefano directtv http://www2761.stampabile.net/autonoleggioimola... finanziamentorivagarda sessosfrenatoit http://www328.uomodelferro.com/comunegenovait... sistem autousataprivati http://www512.adluvio.net/vannucci... golfprovenza barrierestradali http://www1845.maniinsu.com/ventrearchitetto... previsionetemponapoli incontriscopoamicizia http://www2496.sanguinante.com/trenoavapore... pescedaprile mortalkombat http://www925.maniinsu.com/literature... pennastilograficalibro 710A707E65E7B4E094B30AD2F5DC009AA0DA1859
Josef
autor: Cayden
e-mail: judah@royalmail.com
webstránka: http://99.medegna.com/canoamontagna/
pridané: 30-06-2006 8:56


tastieraelettroniche http://72.masapienza.com/braccialediamante... ilgiornaledisardegna giocoscaricaregratis http://73.grandiserto.com/karinajelinek... assicurazionegavirate sassoli http://106.prestamolto.com/pasticcino... agriturismocopparo goldbox http://45.mioautore.com/portoniadante... hpdeskjetstampante etnica http://114.masapienza.com/mp3murphy... santiagoshopping aggiornamentomessenger http://193.pocoqueta.com/bagnoturcomilano... nokian70 covercdtatu http://109.medegna.com/teorematouroperator... clipartmatrimonio legge21592 http://43.mioautore.com/lupinx... pretoriashopping f4dd026ac39b9e2fa576404ae93f215c
Maxwell
autor: Hernan
e-mail: marc@hotmail.com
webstránka: http://20.vadinanzi.org/pianoregolatore/
pridané: 15-07-2006 11:50


serrandabasculante http://9.cotestopunto.org/finanziamentoformello... elsaisdnusbdriverwindowsxp cabinadoccia http://13.cotestopunto.org/volovoghera... pubbliciesercizio cartolinadepoca http://6.vadinanzi.org/softwaregratispc... albergocalabria garbage http://2.abbracciava.org/cassaamplificate... venditavideocassetta rasaerba http://16.lagrimetta.org/windvd... pasquaitalia pointofsales http://14.vadinanzi.org/fatboy... winmodemdriver giochicasinogratis http://7.abbracciava.org/mbmcucina... scaricamp3oliveronions fcinter http://14.vadinanzi.org/camerabarcellonapozzogotto... palmzire bd0e28eaccfa349da99ddd3880835725
Garett
autor: Michel
e-mail: brice@gmail.com
webstránka: http://12.mp3deutsch.org/hifichainemp3/
pridané: 29-07-2006 7:46


e09fa6d9951cc44a9210127f94be8d47 lionelrichiewhatfeelingmp3 http://15.freieliede.org/re9veilmp3... descargamp3candyshopfiftycent bobsinclarlovegenerationmp3freedownload http://7.freieliede.org/mp3zencreative... autoradiocd2fmp3alpine7894rb mp3radio20gb http://11.freiemusik.org/biblemp3... qualitehifietmp3 ohhappydaymp3download http://20.freiemusik.org/encodeurdecodeurmp3wma... goldstarautomp3 parentdirectoryfountainswaynemp3xxxhtmlhtmlp http://5.freiemusik.org/ogunmp3... wmainmp3freeware usb1282bmp3 http://1.mp3liede.org/mp3playermicrophon... rubettesmp3sugarbabylove labsicmp3 http://7.mp3freie.org/mp3colombiagratis... fabricandofantasiamp3 k700imp3 http://11.freiemusik.org/convertm4amp3wav... candanercetinparcalandimmp3 c9551bfed82d85381e7fd1deb6fef0af
Ibrahim
autor: Mohammed
e-mail: kiefer@hotbox.com
webstránka: http://5.mutoaspetti.com/cherry/
pridané: 03-08-2006 20:44


2add3c3aa86bd3ee1b95c993da31a1bd 200603caraibiguadalupe http://11.fuorgirati.com/prestitosoliera... vacanzadanimarca artcool http://11.fuorgirati.com/ufficionizzamonferrato... scaricaresuoneriapanasonic indataistatit http://6.qualtinegasse.com/subito... prestitofinaleligure esorcista http://20.fuorgirati.com/logorepubblica... barzellettasmsgratis telefonispia http://20.qualtinegasse.com/hotsister... kingstonhedonismii matchmaking http://14.qualtinegasse.com/commercioautogermania... lavorolainate giornalecalabria http://15.mutoaspetti.com/paesaggiosfondi... clistereginecologo viagginatale http://13.mutoaspetti.com/privatabanking... agriturismocampagnanoroma 75a742eec33669b1edde3eaa6b5f0c97
Latrell
autor: Randy
e-mail: nelson@mail.ru
webstránka: http://10.nonpiacque.com/auschwitz/
pridané: 04-08-2006 12:42


628ebe7607514e619b7d3a2af62bb421 visualbasic http://17.viverlieto.com/oroscoposesso... canoni550 scattiprivati http://19.gialacolonna.com/amigosit... carrellotendausato painter http://8.puosefine.com/vacanzabambinineve... inviofaxgratis mortgagerates http://6.puosefine.com/mobilibagnoproduzionemilano... spywarescan incontriinfo http://9.viverlieto.com/viaggiiran... ragazzogemonafriuli bagnaia http://10.puosefine.com/ladysex... gadgetroma treit http://14.nonpiacque.com/batteryforhearingaids... acqaparcvela consulenzadps http://19.nonpiacque.com/ibanezgio... laserco2 2c9b7f801c901cb50971d67a71c64b13
Latrell
autor: Randy
e-mail: nelson@mail.ru
webstránka: http://10.nonpiacque.com/auschwitz/
pridané: 04-08-2006 12:42


628ebe7607514e619b7d3a2af62bb421 visualbasic http://17.viverlieto.com/oroscoposesso... canoni550 scattiprivati http://19.gialacolonna.com/amigosit... carrellotendausato painter http://8.puosefine.com/vacanzabambinineve... inviofaxgratis mortgagerates http://6.puosefine.com/mobilibagnoproduzionemilano... spywarescan incontriinfo http://9.viverlieto.com/viaggiiran... ragazzogemonafriuli bagnaia http://10.puosefine.com/ladysex... gadgetroma treit http://14.nonpiacque.com/batteryforhearingaids... acqaparcvela consulenzadps http://19.nonpiacque.com/ibanezgio... laserco2 2c9b7f801c901cb50971d67a71c64b13
autorovi :
autor: LIBERTARIAN
pridané: 13-10-2005 6:54


„ Tá naša rovná daň je však v podstate veľmi spravodlivá, určite spravodlivejšia, než mnoho západných daňových sústav. Devätnásť percent z milióna je totiž desaťkrát viac ako devätnásť percent zo sto tisíc. “
Toto je to spravodlive zdanenie, toto je , prepytujem, rovna dan ??? :

Příjem Daň Efektivní sazba daně
60 000,- Sk 0,- Sk 0%
120 000,- Sk 7 442,- Sk 6, 2 %
240 000,- Sk 30 242,- Sk 12, 6 %
480 000,- Sk 75 842,- Sk 15, 8 %

Autor evidentne zabudol na zohladnenie odpocitatelnych poloziek.

Dan je PERCENTUALNE rovna az v prijmovej kategorii nad pol miliona. Cize az v oblasti "pravnickych osob".

A ABSOLUTNE rovna nie je absolutne.


Zvysok clanku som este neprecital, ale tato mala loz na jeho zaciatku ma sklamala.

RE: autorovi :
autor: Dewey
pridané: 13-10-2005 10:38


??? "pravnickych osob".
RE: autorovi :
autor: LIBERTARIAN
pridané: 13-10-2005 13:05


Azda nepoznas tento pojem ???

Alebo si myslis, ze bezny zamestnanec ma danovy zaklad viac ako pol miliona korun ???

RE: autorovi :
autor: Dewey
pridané: 13-10-2005 17:30


Azda aj ano, lenze ked sa bavime o dani z prijmu tak sa bavime o fyzickych osobach.
RE: autorovi :
autor: Dewey
pridané: 13-10-2005 17:32


co to pisem, bezny asi nie...
RE: autorovi :
autor: LIBERTARIAN
pridané: 14-10-2005 6:16


Dewey :
"Azda aj ano, lenze ked sa bavime o dani z prijmu tak sa bavime o fyzickych osobach. "

Dan z prijmu platia aj pravnicke osoby.

Dewey , Ja chapem, ze kazdy nemusi byt znalcom danovych zakonov. Ale ak im nerozumies, tak sa aspon nedohaduj a uver tomu, kto tomu rozumie.

RE: autorovi :
autor: Dewey
pridané: 14-10-2005 9:40


"Dan z prijmu platia aj pravnicke osoby."
Ziadna novinka.

Libertarian prosim Ta, zacal si tabulkou vyssie a hovoril is o dani z prijmu, a vtejto suvislosti si hovoril o 500000 a pravnicke osoby si dal do uvodzoviek(mam pocit, ze si narazal na fyzicke osoby ktore maju k nejkej PO iny(aj iny) aj zamestnanecky vztah) ak mas pocit, ze je relevatna pre PO(co bola moja vyhrada) tak nech sa paci, cakam na vysvetlenie.
Apropo, nie som "znalec" danovych zakonov a ani nemam potrebu sa nanho hrat.

RE: autorovi :
autor: LIBERTARIAN
pridané: 14-10-2005 10:52


Zbytocne zapadame do detailov, podstatne je to, co som napisal na zaciatku. Ze "rovna dan " NIE JE VOBEC rovna, pretoze u velkej vacsiny fyzickych osob zdanuje silne rozdielne. Od 0% dane az po cca 16% dan. Cize pokial niekto neprispieva na stat NICIM, niekto plati statisice rocne. A to stale hovorim o beznych osobach s platom do 400 000 rocne.
RE: autorovi :
autor: Jojo K
pridané: 14-10-2005 11:38


Suhlasim s tebou, v prvom prispevku si to jasne vysvetlil, ze nasa rovna dan nie je rovna ani v percentualnom vyjadreni. Deweyho prispevky su len hry so slovickami.
RE: autorovi :
autor: Dewey
pridané: 14-10-2005 15:32


Mna len zarazili tie FO, ktore si spominal, chcel som vysvetlenie. Myslim, ze je kazdemu jasne, ze o rovnej dani sa hovori symolicky. Teraz si to uviedol na spravnu temu.

Z hladiska sumy penazi ani percentualne to dan rovna nie je. Ale nikde nie je napisane, ze prave toto je tym pravym kriteriom rovnosti zdanovania.(vid. napr. Smith).
Cize ak Jojo hovori o hre so slovikami, ja ju vidim v tomto - Ako kriterium rovnosti zdanovania je podsuvany rovnaky percentualny podiel, akoby medzi tym mal byt nejaky explicitny vztah.
Podobne by som sa mohol usmievat a tvrdit, ze ani rovna dan bez odpocitatelnych poloziek by nebola rovna a poukazovat na "rovnaku dan/dan z hlavy", ako zase to najspravnejsie kriterium rovnosti zdanovania.(len mimochodom, dan z hlavy dost jednoznacne odsudil Smith)

RE: autorovi :
autor: dushko
pridané: 12-02-2008 22:33


mne sa zdá, že ty si myslíš, že PO sú podnikatelia a právnici :-D
Z dani niet uiniku
autor: LIBERTARIAN
pridané: 13-10-2005 7:21


Este par zasadnych pripomienok :

I. Plati, ze VSETKY dane nakoniec zaplati KONECNY spotrebitel. Podniky svoje dane zahrnu do ceny svojich produktov.

II. Nizka slovenska dan z prijmu je dolezita a prejavuje sa IBA u podnikatelov a IBA VO VZTAHU s danami v zahranici.

III. Pri porovnavani v ramci SR dan NIE JE ROVNA (vid moj predosly prispevok.)

IV. Z vyssieuvedeneho vypliva, ze pre fyzicke osoby dan NIE JE ROVNA, a pre pravnicke osoby na tom ani nezalezi, lebo ich aj tak zaplatia fyzicke osoby V CENE vyrobkov.

V. Majitelia firiem (teda nie samotne firmy) aj tak VZDY najdu sposob, ako svoje dane (nie dane svojej firmy) znizit az na nulu. Toto nezmeni Fico ani Dzurinda. Prijmy zo zamestnania zdanuje zamestnavatel , tam nie je vyhnutie. Majitel firmy dokaze svoje zisky vzdy zrealizovat tak, ze stat z nich nic neuvidi.

VI. VSETKY, VSETKY , VSETKY, VSETKY , VSETKY, VSETKY , VSETKY, VSETKY doterajsie vlady zdanovali OBCANOV priblizne ROVNAKO . Percentualne , a po spocitani VSETKYCH druhov dani som vzdy nakoniec zaplatil asi 66 % dani z mojej celkovej ceny prace. Ani Fico uz toto cislo nezvysi, lebo by uz ludia nemali z coho zit. Iba vytvori dojem, ze zdani firmy , co je samozrejme blud ( vid bod I. a bod V. ).

Takze z hladiska dani je skoro jedno, kto nas bude buzerovat.

Ak si pozorne prestudujete moje argumenty /a tie priamo vyplivaju zo zakonov/ , tak vam bude jasne, ze z danovej pasce pre bezneho obcana NIE JE UNIK.

RE: Z dani niet uiniku
autor: Zolo
pridané: 13-10-2005 12:27


Nezufaj. Z danovej pasce je unik. Mozes sa prestahovat do danoveho raja.

Niet vsak v ziadnej krajine uniku z infrastrukturnych investicii, obrany, policie, sudnictva a zopar dalsich odvetvi, ktore ziaden podnikatel nechce financovat svojim vlastnym kapitalom.

Specialny pripad je zdravotnictvo, ktoremu sa nejde vyhnut. Mozno to je dovodom, preco je zdravotnictvo USA drahe a financne neefektivne. Ale ak si to mozes dovolit, tak najma na chirurgickke zakroky je americke zdravotnictvo najlepsie. Vyjde ta to vsak drahsie. Na daniach usetris, ale celkove zaplatis viac. Konkretne 12% HDP.

RE: Z dani niet uiniku
autor: andrej
pridané: 13-10-2005 14:07


Americké zdravotníctvo je najhorošou kombináciou, kombinuje liberalistický princíp samoplatby so socialistickou solidaritou. Ten, kto má záujem platí zdravotnú poistku, ale ten kto ju nemá (z rozličných príčin) je tiež ošetrený. Keďže jeho ošetrenie tiež niečo stojí v systéme zdravotníctva vznikajú nedoplatky, ktoré sa kompenzovali zvyšovaním poistného pre ostatných, takže stále menej ľudí bolo schopných poistku zatiahnuť. Začal sa začarovaný kruh, ktorý sa riešil vládnymi dotáciami, takže ten, kto platil zdravotné poistenie ho preplácal dvakrát, jednak platbou svojej poistky a jednak prostredníctvom svojich daní. Riešenie ... proti ľudskej blbosti sa nedá nájsť, resp. ak je niekto tak sprostý, že si nezaplatí ani zdravotnú poistku (ktorá by mala byť odpočítateľná z daní), tak prečo ho systém ošetruje??? Zdravotnú starostlivosť pre takýchto ľudí by mohol vykonávať nezávislý sektor...
RE: Z dani niet uiniku
autor: PeterS
pridané: 13-10-2005 12:52


Objektivne by bolo pocitat uhrnnu dan a ine poplatky, ktore su zavesene na komoditu, resp. medzi mzdovym nakladom a spotrebou. Napr. pri benzine zhltne Cesky stat okolo 90% sumy, ktoru kupujuci zaplati.

To ze nizsia dan prilaka investora je v podstate z ineho uhla dekriminalizacia. Podnikatel, ktory vidi, ze kdesi sa da realizovat produkcia za nizsie naklady prostredia, teda vlastne za nizsie prijmy statu, realizuje produkciu tam. Z pohladu materskeho statu sa podnikatel vyhyba plateniu dani. To si samozrejme nemoze dovolit kazdy...
Takyto system chce trosku usilia a ruku na srdce, nebyt delovych clnov, maloktora spolocnost na to dobrovolne pristupi.

RE: Z dani niet uiniku
autor: Alex Botev
pridané: 14-10-2005 21:48


bod I. plati za predpokladu, ze sa jedna o spotrebne dane, neplati pre dane z prijmov. aspon ja som sa s tym vo svojej praxi nestretol.
podnikatel, aspon taky, akeho mam moznost stretavat, si skor optimalizuje danovy zaklad, pretoze dan z prijmov pre neho predstavuje ubytok nim zarobenych penazi. neviem si predstavit, ze by si "nechaval" tuto dan platit zakaznikovi, pretoze tym by len zvysoval svoj danovy zaklad.

RE: Z dani niet uiniku
autor: LIBERTARIAN
pridané: 17-10-2005 7:01


Bod I. tvrdi, ze VSETKY dane plati konecny spotrebitel. Plati aj v pripade DANE Z PRIJMU podnikatela, pretoze ten podnikatel PREDAVA svoje sluzby a tovari, a v ich cene zaplati kupujuci aj jeho buduci ZISK, teda aj jeho buducu dan. Podnikatel dava taku cenu tovaru, aby vytvoril zisk. Ak ho konkurencia prinuti znizit cenu, nevytvori zisk, alebo aj skrachuje. Jednoduche, nie ?

Znizovanie danoveho zakladu je vec vztahu voci statu. Ak si znizi dane, zostane mu viac z penazi utrzenych za tovar. Ale stale plati bod I.

RE: Z dani niet uiniku
autor: Alex Botev
pridané: 18-10-2005 16:21


takto potom mozno povedat, ze vsetci platime vsetkym, lebo keby podnikatel nepotreboval uver, nejde ku mne, ja nezarobim (tvorba), banka nezarobi (uroky), pracovnici banky nezarobia (poplatky), ...

Ja som reagoval na to a vidim to tak, ze podnikatelia prenasaju spotrebne dane na svojich zakaznikov, avsak dan z prijmu ma inu povahu, pretoze zisk je odmena za podnikatelske riziko alebo sposob, ako prist k navrateniu investovanych prostriedkov. Stat si z tohto zisku len berie nejake to percento. Ak podnikatel urcuje cenu produktu nekalkuluje do nej aj pripadnu dan z prijmov, za to spotrebne dane, dan za motorove vozidlo, dan z nehnutelnosti atd. kalkuluje.

Trocha infos
autor: PeterS
pridané: 14-10-2005 10:16


Nove Slovo:
...
Mzdy v skutočnosti klesli
V nadväzujúcich ekonomických, rozdeľovacích a sociálnych súvislostiach hrubá mesačná nominálna mzda vzrástla v priemere z 3 142 korún (dosiahnutej v roku 1989) na 15 825 v roku 2004. Vzrástla teda päťnásobne (index 503,7 percenta). To je, samozrejme, neporovnateľné s vývojom HDP vyjadreným v stálych cenách. Pre zmysluplné porovnanie vývoja HDP a priemerných miezd treba nominálne mzdy vyjadriť v reálnom obsahu, teda čo sa za ne dá nakúpiť.
Treba vypočítať úroveň tzv. „reálnych miezd“ v porovnaní s východiskovým rokom (v našom prípade s rokom 1989). Na to sa nominálne mzdy prepočítajú tzv. cenovým deflátorom (delením priemerných miezd koeficientom cien spotrebných tovarov a služieb).
Spotrebiteľské ceny boli v roku 2004 oproti roku 1989 až 5,8-krát vyššie (index 576 percent). V nadväznosti na to z prepočtu vyplýva, že reálna kúpna sila priemernej nominálnej mesačnej mzdy v roku 2004 (15 825 Sk) predstavuje oproti roku 1989 v reálnom vyjadrení len 2 736 Sk! Inými slovami, to, čo si dnes kúpite za 15 825 Sk, ste si v roku 1989 kúpili za 2 736 Kčs. To znamená, že reálne mzdy boli v roku 2004 o 13 percent nižšie ako v roku 1989. A to v situácii, keď HDP bol už o takmer 21 percent vyšší než v roku 1989. Je to relatívne veľký rozdiel!

Ešte horší je prepad dôchodkov
Podobne je to u starobných dôchodkov. Nominálne síce vzrástli z 1 544 korún (r. 1989) na 7 046 Sk (r. 2004), ale reálne klesli na 1 219 korún, ak zoberieme do úvahy, čo ste za korunu kúpili pred 16 rokmi a čo si za ňu kúpite dnes. To je ešte väčší rozdiel ako u miezd (pokles o 13 percent). U starobných dôchodkov je to pokles oproti roku 1989 až o 21 percent!
Diametrálne odlišný vývoj HDP a priemerných mesačných miezd resp. starobných dôchodkov vyplýva z výrazných zmien v štruktúre rozdeľovania HDP oproti roku 1989. Oveľa väčší podiel HDP sa dnes dostáva do rúk (a peňaženiek) vlastníkov podnikov, úspor, akcií, investičných podielov, pôdy, vrátane zvýšeného podielu zahraničných vlastníkov v podobe tzv. „kapitálových príjmov“. Pochopiteľne, oveľa menej z proklamovaného „hospodárskeho rastu“ zostáva v prospech radových zamestnancov (i dôchodcov). Pritom práve tí tvoria asi 90 percent obyvateľstva v produktívnom veku (bez študujúcich v produktívnom veku).
V rámci rozdeľovacích procesov novovytvorenej hodnoty (HDP) sa zvyšuje aj objem a podiel prevodov HDP v prospech zahraničných vlastníkov významnej časti nášho národného bohatstva SR do cudziny. Ide o rôzne dividendy, úroky, podiely na zisku a pod. Pre ilustráciu možno uviesť, že v roku 200 takto „odišlo“ do zahraničia 29 miliárd korún, ale v roku 2004 až 43 miliárd. To je v priebehu štyroch rokov nárast o 50 percent.

Pokles životnej úrovne
Navyše u väčšiny ľudí, ktorých životná úroveň závisí iba od platu či dôchodku, klesla životná úroveň viac než to vyjadruje reálny pokles miezd a dôchodkov. V skutočnosti k poklesu, o ktorom sa píše v predošlom texte (pokles o 13, resp. 21 percent) treba prirátať ešte približne ďalších 10 percent, keďže v roku 2004 si ľudia musia hradiť podstatne viac tovarov a služieb ako v roku 1989. Ide o tie, ktoré boli vtedy hradené zo spoločenských fondov: školské knihy a pomôcky, ďalšie platby v školstve, rôzne platby v zdravotníctve, kedysi dotované sociálne a komunálne služby atď.
Prognosticky možno vysloviť hypotézu, že potrvá minimálne ďalších 10 rokov, kým sa dosiahne úroveň reálnych miezd z roku 1989. Potvrdzuje to fakt, že zlepšenie o 16 bodov (zo 71-percentnej úrovne v r. 1993 na 87-percentnú úroveň v r. 2004 oproti r. 1989) trvalo 11 rokov. U starobných dôchodkov to môže trvať ešte dlhšie, pravdepodobne až 20 rokov.
K tejto prognóze vedie ešte jedno porovnanie. Trvalo 11 rokov (od r. 1993 do r. 2004), kým reálne mzdy vzrástli oproti r. 1989 o 11 percent (zo 68 na 79 percent). Ale v rámci tohto obdobia došlo medzi rokmi 2000 a 2004 k zlepšeniu len o jediné percento, zo 78 na 79 percent. Je teda evidentné, že pritvrdenie pravicovej ekonomickej politiky spomaľuje reálny rast miezd v porovnaní s kúpnou silou priemerného platu v roku 1989. Pripomínam, že na vyrovnanie sa k reálnej úrovni starobných dôchodkov v roku 1989 treba zlepšenie pomeru o 21 percent!
...

RE: Trocha infos
autor: tato
pridané: 14-10-2005 18:42


Hlavne ma zaujala ta zivotna uroven .
" keďže v roku 2004 si ľudia musia hradiť podstatne viac tovarov a služieb ako v roku 1989. Ide o tie, ktoré boli vtedy hradené zo spoločenských fondov: "

No vacsinou sa zabuda aj na tie , ktore pred rokom 89 nemali napr. : plyn , vodovod , kanalizaciu , pevnu linku , mobil , internet ... Nepisem o osadach , kdesi pri Mukaceve , ale dediny par kilometrov od Blavy . Nuz , ale to sa do statistiky nezmesti .

RE: Trocha infos
autor: Dewey
pridané: 16-10-2005 10:19


Hento je pravda ale dalsie vysvetlenie moze byt v tom, ze si niektore tovary a sluzby, ktore si robili svojpomocne kupuju na trhu.
RE: Trocha infos
autor: tato
pridané: 16-10-2005 18:27


Presne tak , pekny priklad su zahradky , ktore sa menia na travniky a okrasne plochy . ( Neoplati sa pestovat drobnu zeleninu uz ani pre potesenie . )
RE: Trocha infos
autor: Dewey
pridané: 18-10-2005 6:52


Neviem Tato, niekomu sa neoplati/nechce, niekto nema cas, ale niekto je na to odkazny a niekomu, aj ked je odkazany sa to neoplati, lebo o urodu pride. Ale keby sa zrusili dotacie, asi by sa to mnohym ludom znovu oplatilo, len je otazka, ci by mali tolko casu ako kedysi.

(Neoplati sa pestovat drobnu zeleninu uz ani pre potesenie.)
Preco? Potesenie nespociva v tom, ci sa to oplati ;-)

RE: Trocha infos
autor: tato
pridané: 16-11-2005 22:29


"(Neoplati sa pestovat drobnu zeleninu uz ani pre potesenie.)
Preco? Potesenie nespociva v tom, ci sa to oplati ;-) "

Preco ? Mozes mat potesenie z toho, ze sa to oplati . A na druhej strane, ani prilis drahy konicek Ti nemusi robit potesenie , ak Ta ma zrujnovat .

tak opakujme
autor: Circle
e-mail: circle@centrum.sk
pridané: 14-10-2005 17:49


Vpliv zahraničia(peniaze + spôsob manipulácie ) na politickú scénu je nesporný avšak treba si položiť otazku komu to prospeje a ked si odpovieme dozvieme sa aj kto je za tým.To že USA sa rado mieša do cudzích zaujmou je fakt teraz musíme zanalizovať
či je to prospešné alebo nie. Fico je populista a lavicový politik ale to neznámená že ked s nim nesúhlasím
vo vačšine vecí že nemá pravdu nikdy respektive nepoukáže
na skutočnosť ktorá je veľmi závažná to ako snou dalej pracuje nato možme mať tiež rozdielne názory ale teraz je ten jeho prst otočený správnym smerom na svetovú banku čo svečia aj články v anglicku v hodnoverných mediach takže lukaš pozor aby ta nenávisť voči ľavicovej politike neoslepila alebo je už neskoro a tiež opkuješ iba čo chcú tvoji chlebodárcovia z USA

RE: tak opakujme
autor: Lukas Krivosik
pridané: 14-10-2005 18:33


Moji chlebodarcovia z USA???

Tak to si ma pobavil:-))) Mozem ta uistit, ze peniaze v mojej penazenke su slovenskeho povodu. Ziadny sorosovci ma neplatia.

Este raz si to rozoberme. Svetova banka ma isty program. Presadzuje liberalizujuce reformy po celom svete. Pre Dzurindu jej experti vypracovali nejaky program ako reformy tejto vlady komunikovat tak, aby o nich presvedcili co najviac ludi.

Znamena to, ze USA u nas ovplyvnuju politiku? Podla mna to tuto vec neznamena. To akoze, nemecku politiku tiez ovplyvnuju USA len preto, lebo Angela Merkelova mala americkych volebnych poradcov, jej mitingy boli v americkom style, a pod.?

Znamena to, ze Slovaci sa maju zle, ale SB a Miki sa ich snazia presvedcit, ze sa maju dobre? Nie, pretoze nasa ekonomika sa naozaj zlepsuje a kazdy kto ma oci vidi, ze zivotna uroven stupa.

Pozri sa len nato, kolko novych krciem vznika. Materialny blahobyt nevedie automaticky k stastiu a ja mam dojem, ze Slovaci by sa stazovali, aj keby sme mali zivotnu uroven Luxemburska.

RE: tak opakujme
autor: Alex Botev
pridané: 14-10-2005 22:00


Lukas, myslim, ze by si nemal zapierat, ze fungujes ako rozpoctova polozka Narodneho uradu pre ovplyvnovanie nazorov v Europe.

Ludia by konecne vedeli, ze ta financuju tajne petro-dolarove fondy, studium prava je zastieraci manever a kazdy by ti dal pokoj a ticho zavidel prislubene americke pristahovalecke viza :)

RE: tak opakujme
autor: tato
pridané: 15-10-2005 6:27


To sa mi paci , NUPONE ( Narodny urad pre ovplyvnovanie nazorov v Europe ) je super institucia . Prosim, nebolo by tam nejake miestecko tajomnika alebo podpredsedu , alebo nastenkara skratka dobre platene a dobre zasite .
RE: tak opakujme
autor: milton
pridané: 15-10-2005 8:33


Ak v tom urade pre ovplyvnovanie nazorov v Europe davaju tie pristahovalecke viza to USA tak mi prosim napis kde mam poslat CV. Ja totiz teraz pracujem v Urade pre potieranie lavice, ktory sponzoruje Bushova administrativa, platia dobre, ale pristahovalecke viza nedavaju. Inak kto ma zaujem tak vraj maju volne miesto v tajnom Urade pre pospinenie Fica, ktory sponzoruje Dzurinda zo svojho vlastneho vrecka. A aby som nezabudol kamarat odchadza z Uradu pre madarizaciu Slovenska takze bude potrebovat nejaky flek tak sa prosim ozvite keby ste vedeli o podobnom fleku.
RE: tak opakujme
autor: Miso
pridané: 15-10-2005 18:03


Mily Miltone, musim Ti povedat, ze nie som spokojny s Tvojou robotou... Pozri sa prosim Ta na prieskumy verejnej mienky - to Ta platia za Ficovych 35%, Meciarovych 10%, Slotovych 8%, Sevcovych 5% ?!!!!

O to miesto na Urade pre pospinenie Fica by som zaujem mal, ale iba ak sa da aj na ciastocny uvazok a ak sa praca da robit aj z domu.

RE: tak opakujme
autor: tato
pridané: 15-10-2005 18:08


Musim sa zastat Miltona .
Vinica Panova je velka robotnikov malo . Ved aj Ty len na vedlajsiak a len tak v backorach .

RE: tak opakujme
autor: Miso
pridané: 15-10-2005 20:30


;-)
Karaoke
autor: Dewey
pridané: 15-10-2005 7:20


Ked sme pritom, preco hovorime o politike, skor o marketingu a marketingovej figurke menom Miki.(vo vztahu ku verejnosti). Ak sa Ficovi nadava do populizmu, prave sa ukazalo, ze v pripade Mikiho ide o to iste, hovorit len to, co ludia pocut chcu.(a to doslova, a vobec nie paradoxne to znamena nieco hovorit ludom hoci diat sa moze presny opak)
Frazy, frazy, frazicky, vsetko vzletite, prazdne a stale sa opakujuce frazy a slovne zvraty, ktore k nemu vobec nesedia a je uplne zjavne, ze su "naucene".
Nazvime to politicke karaoke o autenticite politika Dzurindu sa odmietam bavit. Fico je aspon o kus autentickejsi. Nuz a ked niekomu nie je zle z toho, ze zvolil nesvojpravneho trula, ktory sa ma tak rad a ma tak rad moc, ze pristupuje k verejnosti marketingovo hoci slovo "uprime" pcha do kazdej vety, tak ja naozaj neviem, kam tato krajina bude smerovat.(k babkokracii)

"Znamena to, ze Slovaci sa maju zle, ale SB a Miki sa ich snazia presvedcit, ze sa maju dobre? Nie, pretoze nasa ekonomika sa naozaj zlepsuje a kazdy kto ma oci vidi, ze zivotna uroven stupa.

Pozri sa len nato, kolko novych krciem vznika. Materialny blahobyt nevedie automaticky k stastiu a ja mam dojem, ze Slovaci by sa stazovali, aj keby sme mali zivotnu uroven Luxemburska."

Krcma je aj v najvacsom zapadakove a krcmarom sa darilo aj pocas najvacsich kriz. Merat blahobyt krcmami, skutocne smerodajne, ale zrejme prave toto mas zmapovane ;-) (rozbehnut krcmu zase nie je az taky problem, okoloiducich smedosov sa najde asi vsade dost a kde sa dari trom, tak ten stvrty ma sancu tiez)

"Nie, pretoze nasa ekonomika sa naozaj zlepsuje a kazdy kto ma oci vidi, ze zivotna uroven stupa.
Pozri sa len nato, kolko novych krciem vznika. Materialny blahobyt nevedie automaticky k stastiu a ja mam dojem, ze Slovaci by sa stazovali, aj keby sme mali zivotnu uroven Luxemburska."

Toto zovseobecnene tvrdenie sa da otocit, ze aj keby nemali co do huby, aj tak by sa nasli ludia, ktori ich budu z piedestalu presviedcat ako sa maju dobre.
Podobne sa to deje v USA, kde prijmy spodnej patiny(a dokonca uz tusim aj sirsej skupiny ludi) realne klesaju niekolko rokov.
Samozrejme, ze je pravda, ze ludia maju kratku pamat a ked porovnavaju maju tendenciu idealizovat smerom k minulosti, niektore veci im tak zovsedneju, ze maju pocit, ze ich mali odjakziva(teda k dispozicii aj vtedy).

Chlebodarcovia z USA, no neviem, ale keby tahal Sebej &co nejake peniazky pre Tyzden z nejakych fondov, ktore su napojene na USA, kedze ma v tejto sfere nadstandartne vztahy a na ambasade je ako doma, tak cez clanky v Tyzdni by sa dalo o tom hovorit, nie?
Takze zostava malickost - zistit, ci Sebej cucka nejake peniazky z takychto zdrojov...(mozem si stavit?)

RE: Karaoke
autor: milton
pridané: 15-10-2005 8:38


Dewey, VDAKA TI! Uz dlho som sa tak nepobavil. Naozaj kvalitny prispevok, dokonca hadam porovnatelny s vystupenim Jana Slotu v poslednom Site. Tak som sa cele Sito smial ze som po skonceni chvilu chcel volit Slotu aby bola na Slovensku vacsia sranda.
RE: Karaoke
autor: Dewey
pridané: 16-10-2005 10:00


Som rad, ze sa pobavil, zabavne je skor to, ze jedine na co si sa zmohol, su dve prazdne vety.
RE: Karaoke
autor: dushko
pridané: 12-02-2008 22:30


asi tak
RE: Karaoke
autor: LIBERTARIAN
pridané: 17-10-2005 9:11


Milton
Paci sa mi tvoja forma argumentacie. Na mnohych neplati nic ine, iba pouzit proti nim ich vlastne slova. Az vtedy (niektori) pochopia, co vlastne tvrdia.

RE: Karaoke
autor: tato
pridané: 15-10-2005 10:57


Toto ma zaujalo :
" Ak sa Ficovi nadava do populizmu, prave sa ukazalo, ze v pripade Mikiho ide o to iste, hovorit len to, co ludia pocut chcu. "
Ver mi drviva vacsina ludi ocakava od politikov , ze im budu hovorit to co chcu pocut . Nemaju politici plnit poziadavky ludi ?

RE: Karaoke
autor: Jojo K
pridané: 15-10-2005 11:55


To je prave najvacsia slabina demokratickeho statu, umoznuje skupine ludi parazitovat na inych, nehladiac pritom na opravnenost svojich poziadaviek (ci uz z pohladu moralky, ekonomie a pod). Najnebezpecnejsie su take politicke strany, ktorych volebny program sa sklada z prazdnych stranok a ktory sa tvori az pocas volebnych meetingov.
RE: Karaoke
autor: Dewey
pridané: 16-10-2005 10:07


Prosim Ta a akaze forma vlady neumoznuje parazitovat istej skupine ludi na inej? Feudalizmus? Komunizmus? Aligokracia? Nie je demokracia v tomto smere tym nejlepsim realnym riesenim, ktore sme zatial nasli?
Ale tuzis po nejakej forme diktaturi?

RE: Karaoke
autor: Jojo K
pridané: 16-10-2005 15:42


Z mojho pohladu bol prechod od monarchie k demokratickemu statu krokom spat.

Boli tu aj kritarchie (vlada sudcov) resp. podobne systemy, ale netrvali prilis dlho, pretoze sa vacsinou stali obetou vojenskych tazeni.

Ak ma vsak demokraticky stat ako tak fungovat (som od prirody optimista), musia sa stanovit velmi tvrde mantinely. Mna napriklad velmi zaraza nasledujaca situacia: chudobny clovek si vacsinou uvedomuje, ze nie je moralne prist do bytu bohateho cloveka a okradnut ho, je si minimalne vedomy, ze je to kradez. A ten isty clovek vsak bude volit politika, ktory mu slubi, ze zavedie co najprogresivnejsiu dan na bohatych. Vzdy to tak v demokratickom state bude, s tym nic nenarobime.

Mne sa celkom pozdava Friedmanov bonus, ktory by trochu mohol pribrazdit handrkovanie roznych skupin o co najvacsiu cast vyhod (dostanes urcitu ciastku, ktora sa bude znizovat v zavislosti od tvojho platu a ziadne dialsie davky). Nie je to ziaden libertariansky ideal ,ale na ceste ku slobodnejsej spolocnosti je to podla mna krok dobrym smerom. Minimalne to cloveka moze naucit k vacsej zodpovednosti. Dostanes tolko a tolko a rob si s tym co chces, viac nedostanes. Neviem sice ako by sa nieco taketo dalo zakotvit v zakonoch, aby sa tento bonus kazde volebne obdobie nemenil.
Asi ten mantilnel nie je az taky tvrdy :o))

RE: Karaoke
autor: Dewey
pridané: 17-10-2005 5:53


"Z mojho pohladu bol prechod od monarchie k demokratickemu statu krokom spat."

Urcite. Hlavne keby si bol svojvolne zdanovany poddany a nad pouzitie toho, co by ti svojvolne, napr. na dobrodruzne vojny, panovnik zobral by si mohol len smutne pozerat.(to ze sa naslo par osvietenych panovnikov po Lockovi, ktori uz boli zvacsa pod tlakom nizsich "tried", ci parlamentu, tento charakter monarchii nespochybnuje, prave naopak)

"Ak ma vsak demokraticky stat ako tak fungovat (som od prirody optimista), musia sa stanovit velmi tvrde mantinely."

Urcite.(preto sa hovori ci vola po liberalnej demokracii)

"Mna napriklad velmi zaraza nasledujaca situacia: chudobny clovek si vacsinou uvedomuje, ze nie je moralne prist do bytu bohateho cloveka a okradnut ho, je si minimalne vedomy, ze je to kradez. A ten isty clovek vsak bude volit politika, ktory mu slubi, ze zavedie co najprogresivnejsiu dan na bohatych. Vzdy to tak v demokratickom state bude, s tym nic nenarobime."

Bohaty si uvedomuje, ze keby namieril na niekoho zbran a povedal mu, tuto makaj pre mna, inak stlacim spust, konal by nelegitimne, zneuzival by moc, ktoru mu dava revolver na svoje obohatenie. Takze pokym ta vacsina koriguju aspon ciastocne taketo chovanie alebo sa chrani pred nim, ktore vypliva z inej formy moci ako politickej, kona v sebaobrane a pokym to neprerasta do toho, co podsuvas, teda svojvolneho zdanovania a okradania, je to legitimne konanie.
Ak das priestor jednym alebo druhym svojvolu, vysledkom bude bordel a utrpenie. Mne sa zda, ze realita je celkom zdravym kompromisom. Mimochodom, ako je mozne, ze Fico, podla tvojich kriterii neziskal percentualne vacsinu, keby tu taka organizovana skupina okradacov bola?
Progresivna dan je spravodliva(bola povazovana za spravodlivu z liberalneho hladiska) bez ohladu na redistribuciu.(uz som to tu dokazal na sudobom anglickom liberalizme).

"Dostanes tolko a tolko a rob si s tym co chces, viac nedostanes. Neviem sice ako by sa nieco taketo dalo zakotvit v zakonoch, aby sa tento bonus kazde volebne obdobie nemenil."

Zase absolutne neprakticka vec, libertariani ani anarchokapitalisti sa zvacsa nezaoberaju takymi skupinami ako su deti. V momente ked pre ne pozadujeme dostojny zivot a urcitu ochranu, tak musime zabezpecit, aby tento zivot a zakladne sluzby a potreby zdravotnictvo, stravu, vzdelavanie atd. mali v primeranej kvalite zabezpecenu. Ako inak to urobit ako osklbat ekonomicky aktivnych? Charita? (ta nie je garanciou, iba nadejou)

RE: Karaoke
autor: Jojo K
pridané: 17-10-2005 7:14


"Urcite. Hlavne keby si bol svojvolne zdanovany poddany a nad pouzitie toho, co by ti svojvolne, napr. na dobrodruzne vojny, panovnik zobral by si mohol len smutne pozerat".

Porovnaj si tuto situaciu s 20 storocim a potom napis este raz. A svojvolne zdanovanie? Ano, ale v akej vyske? Kolko krat si videl Janosika? Uz to radsej nepozeraj.

"Mimochodom, ako je mozne, ze Fico, podla tvojich kriterii neziskal percentualne vacsinu, keby tu taka organizovana skupina okradacov bola?
Progresivna dan je spravodliva(bola povazovana za spravodlivu z liberalneho hladiska) bez ohladu na redistribuciu.(uz som to tu dokazal na sudobom anglickom liberalizme)."

Nikde som netvrdil, ze bohati netvoria zaujmove skupiny, aby ziskali urcite privilegia, prave naopak, su to zvacsa sikovnejsi ludia a maju peniaze, ktore im pritom pomozu. A ze je podla anglickeho liberalizmu progresivna dan spravodliva je mne osobne uplne ukradnute.

"Zase absolutne neprakticka vec, libertariani ani anarchokapitalisti sa zvacsa nezaoberaju takymi skupinami ako su deti. V momente ked pre ne pozadujeme dostojny zivot a urcitu ochranu, tak musime zabezpecit, aby tento zivot a zakladne sluzby a potreby zdravotnictvo, stravu, vzdelavanie atd. mali v primeranej kvalite zabezpecenu. Ako inak to urobit ako osklbat ekonomicky aktivnych? Charita? (ta nie je garanciou, iba nadejou)".

K tomuto nemam ani slov, je to ako vystrihnute z europskej ustavnej zmluvy: pravo na dostojny zivot, pravo na zdravotnu starostlivost, na vzdelanie ...

RE: Karaoke
autor: LIBERTARIAN
pridané: 17-10-2005 13:02


Nasledovny DEWEYov nazor :
"Zase absolutne neprakticka vec, libertariani ani anarchokapitalisti sa zvacsa nezaoberaju takymi skupinami ako su deti. V momente ked pre ne pozadujeme dostojny zivot a urcitu ochranu, tak musime zabezpecit, aby tento zivot a zakladne sluzby a potreby zdravotnictvo, stravu, vzdelavanie atd. mali v primeranej kvalite zabezpecenu. Ako inak to urobit ako osklbat ekonomicky aktivnych? Charita? (ta nie je garanciou, iba nadejou)".
- Vies, co je na nom najhroznejsie ? To pisanie V PRVEJ OSOBE. To "musime zabezpecit ...". Dewey tu starostlivost o „nase deti“ berie ako svoju osobnu povinnost, teda aj to „osklbanie majetnych “ berie ako SVOJU povinnost.
To uz nie je iba z "ustavnej zmluvy EU " , ale ako z Marxovho MANIFESTU. Ziadna "charita", ale"osklbanie".
"Liberalne" Deweyove nazory. Marxa by potesili.

RE: Karaoke
autor: LIBERTARIAN
pridané: 17-10-2005 13:05


Nasledovny DEWEYov nazor :
"Zase absolutne neprakticka vec, libertariani ani anarchokapitalisti sa zvacsa nezaoberaju takymi skupinami ako su deti. V momente ked pre ne pozadujeme dostojny zivot a urcitu ochranu, tak musime zabezpecit, aby tento zivot a zakladne sluzby a potreby zdravotnictvo, stravu, vzdelavanie atd. mali v primeranej kvalite zabezpecenu. Ako inak to urobit ako osklbat ekonomicky aktivnych? Charita? (ta nie je garanciou, iba nadejou)".
- Vies, co je na nom najhroznejsie ? To pisanie V PRVEJ OSOBE. To "musime zabezpecit ...". Dewey tu starostlivost o „nase deti“ berie ako svoju osobnu povinnost, teda aj to „osklbanie majetnych “ berie ako SVOJU povinnost.
To uz nie je iba z "ustavnej zmluvy EU " , ale ako z Marxovho MANIFESTU. Ziadna "charita", ale"osklbanie".
"Liberalne" Deweyove nazory. Marxa by potesili.

Pekny je aj samotny pojem "libertariani ani anarchokapitalisti sa zvacsa nezaoberaju takymi skupinami ako su deti"
- To zase sudruhovia komunisti sa zaoberali detmi velmi pozorne. Ideologicke masirovanie neskusenych mozgov bola ich specialita. "Ti hnusni libertartiani sa o ne nestaraju". Ano, libertariani povazuju deti za zalezitost ich rodicov.

RE: Karaoke
autor: Dewey
pridané: 17-10-2005 13:51


"Vies, co je na nom najhroznejsie ? To pisanie V PRVEJ OSOBE. To "musime zabezpecit ...". Dewey tu starostlivost o „nase deti“ berie ako svoju osobnu povinnost, teda aj to „osklbanie majetnych “ berie ako SVOJU povinnost."

Iste, citim s tymi ludmi, ktorym by to mohlo byt odoporete, som clovek. Tak ako s tymi, ktorym by chcel niekto vpalit gulku do hlavy a nemozu sa branit.
A preto citim povinnost snazit sa presvedcit vsetkych naokolo, ze treba system, v ktorom to bude mat kazde dieta zabezpecene.
Ak sa ti to nepaci, nikto Ta tu nedrzi a ani mna by to tu nedrzalo, keby bolo kazde dieta uplne ponechane na milost/nemilost a schopnosti(=svojvolu) svojich rodicov, bolo od nich absolutne zavisle, zavisel by od nich ich zivot v absolutnom zmysle.

"To uz nie je iba z "ustavnej zmluvy EU " , ale ako z Marxovho MANIFESTU. Ziadna "charita", ale"osklbanie".
"Liberalne" Deweyove nazory. Marxa by potesili."

Charita to nie je, to by to ludia museli platit dobrovolne. Odkial inakial vziat zdroje na tie deti?
(odkial brali peniazky liberali v anglicku na public schools v 19.tom storoci?Komunisti)

"- To zase sudruhovia komunisti sa zaoberali detmi velmi pozorne."

Aj liberali v 19.stom storoci.

"Ano, libertariani povazuju deti za zalezitost ich rodicov."

Ty nie si priatelu ani libertarian(Heyek), ale anarchokapitalista(Hoppe), takze v tom zmysle, ako je zalezistostou rodicov hocijaka vec v ich vlastnictve.

RE: Karaoke
autor: Dewey
pridané: 17-10-2005 13:37


"Porovnaj si tuto situaciu s 20 storocim a potom napis este raz."

Co mam porovnat s cim? V 20tom storoci, aspon v
demokratickych krajinach boli vybrate dane viazene bud na verejne sluzby(cize sa v urcitej miere vracali poddanym) a nesluzili na luxus panovnika ci aristokracie, udrziavanie obrovskej armady, dobyvacne vojny atd.

"A svojvolne zdanovanie? Ano, ale v akej vyske?"

Ved si pocitaj napr., ake zdanenie predchadzalo Francuzskej revolucii.

"Kolko krat si videl Janosika? Uz to radsej nepozeraj."

Co to ma spolocne s Janosikom?

"A ze je podla anglickeho liberalizmu progresivna dan spravodliva je mne osobne uplne ukradnute."

V momente ked obhajujes stare monarchisticke casy, asi by si sa mal zoznamit s tym, voci comu bojoval onen liberalizmus a ako sa dopracovali k progresivnej dani.

"K tomuto nemam ani slov, je to ako vystrihnute z europskej ustavnej zmluvy: pravo na dostojny zivot, pravo na zdravotnu starostlivost, na vzdelanie ..."

Ano, to je jedine, co mozes na to povedat, nic prakticke neponukas. Takze co s detskami?
Kludne to mozeme interpretovat aj negativne, nikto nesmie svoje dieta nechat hladne, bez kvalitneho vzdelania, zdravotnej starostlivosti...a ak sa tak stane, potom treba hladat odpoved na to, kto z coho im to poskytne...ak charita, tak treba preukazat, ze ta zvlada aspon status quo.

RE: Karaoke
autor: Dewey
pridané: 16-10-2005 10:04


Maju, ale vsetky zrejme aj tak nesplnia a tu ide skor o to presvedcit ludi ze cervene je modre, ako naplnat ich tuzby.
RE: Karaoke
autor: tato
pridané: 16-10-2005 19:08


No , ale jedna z tuzob ludi je , aby im hovorili ze cervene je modre . Ludia netuzia aby im politici hovorili pravdu .
RE: Karaoke
autor: Dewey
pridané: 17-10-2005 5:38


Hovor za seba Tato :-)
RE: Karaoke
autor: Zolo
pridané: 15-10-2005 12:51


Americania nezakryvaju fakt, ze ovplyvnuju verejnu mienku vo svoj prospech. Takisto ovplyvnuju volby tam kde sa konaju. Robilo sa to v Taliansku a Grecku pred 60 rokmi a robi sa to dnes.

Co vyhovuje Americanom na Slovensku? Pravdu povediac roznym ine. Ambasade jedna vec, Sorosovcom druha, konzervativnym instituciam dalsia, dalsim organizaciam tretieho sektore zas nieco ine. Pritom v urcitych pripadoch sa najde nieco, kde su autenticke zaujmy Slovenska rovnake ako zaujmy tychto sponzorov.

Samozrejme, Americania nie su jedine zahranicne subjekty bojujuce o vplyv u nas. Patria medzi nich aj Rusi, Madari, Izrael, Cesi a hlavne Brusel, Pariz, Londyn a Berlin.

Preto potrebujeme izolovat neautenticke vplyvy na nase dianie. Co je na tom najhorsie, ze obcas tieto protislovenske vplyvy vyzeraju, ze su neplatene. To je chlapci vrchol hluposti.

RE: Karaoke
autor: tato
pridané: 15-10-2005 18:05


Ja sa tak snazim protislovensky vplyvat a na ucet furt nic nechodi . Pravdepodobne o mne nevedia , ak by si vedel kam mam poslat cislo svojho uctu daj echo .
RE: Karaoke
autor: Dewey
pridané: 16-10-2005 10:15


A niekedy vyzeraju aj su vydavane za neplatene, ale pravda byva ina.
Tazko sa mi uvazuje v rovine - "protislovenske" alebo "americania...ovlyvnuju verejnu mienku" za vsetkym hladat skupinove zaujmy.

"Preto potrebujeme izolovat neautenticke vplyvy na nase dianie."
Presne toto mi vadi. Lenze v case, ked nam chodia radit z krajiny, kde je moc v state rozdelene aspon na federalnej urovni medzi dve statostrany, kde volebna kampan je velke divadlo s panakmi na spagatikoch, ktore potahuju ich hovorcovia, ktori skumaju ako aka veta posobi na verejnost a ako sa obhajit takto nieco, s cim sa spajaju uplne ine zaujmy atd. A presne tomuto obrazu zodpoveda vystupovanie napr. Dzurindu.

RE: Karaoke
autor: neferankh
e-mail: suc.ondrej@zoznam.sk
pridané: 16-10-2005 13:10


ano neautenticke vplyvy su jedna vec....ale to sa neda len tak lahko rozoznat...

napr. v bielorusku su takto oznacovane opozicne subjekty a snahy...
...myslis si ze aj tuzba bielorusov po zmene je neautenticka...

(to liberalisticke relativizovanie v diskusii je celkom sranda:)

a k tym "statostranam"....ony asponj maju jasny program o ktorom vie kazdy american....lebo ten program obe tieto strany odlisuje...
narozdiel od takeho...dajme tomu nemecka....kde ten rozdiel bol vazne len minimalny....

RE: Karaoke
autor: Dewey
pridané: 16-10-2005 13:31


Program = realna politika?
(mam pocit, ze je to velmi podobne v oboch krajinach,akurat ze v Nemecku ma sancu zamiesat karty viac stran)

RE: Karaoke
autor: neferankh
e-mail: suc.ondrej@zoznam.sk
pridané: 16-10-2005 13:46


tak myslim ze nie....tam proste nic nezyskas ak bude schroder alebo merkelova?????....teda nie to takej miery ako v USA.
RE: Karaoke
autor: Dewey
pridané: 16-10-2005 14:31


Ake su u Teba kriteria?
RE: Karaoke
autor: Peter Šurda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 16-10-2005 15:02


> Ak sa Ficovi nadava do populizmu, prave sa ukazalo,
> ze v pripade Mikiho ide o to iste, hovorit len to,
> co ludia pocut chcu.
Myslim si, ze slovensky volic nie je dostatocne zrely na pravdu (t.j. ze si v konecnom dovode za to moze sam ked voli populistov), a hovorit pravdu si moze dovolit maloktory politik. Co ocakavas od Dzurindu? Ma ludom povedat "Stat vam pomoct nedokaze, musite si pomoct sami?" Ma pripustit predcasne volby, po ktorych budeme na-SMER-ovany do ****?

Inac nie je to specifikum Slovenska, len u nas je to vacsi problem, lebo politicka scena nie je standardizovana.

Je to pochopitelne smutne, ale tak to skratka je.

S pozdravom,
Peter

RE: Znamena to, ze USA u nas ovplyvnuju politiku?
autor: bebe
e-mail: bebe@ragtime.sk
pridané: 15-10-2005 20:24


Ovplyvnuju. A to nielen kvoli tomu, ze v globalizovanom svete vsetko so vsetkym suvisi viac ako kedysi. USA iste vedia ohodnotit, ci politicka situacia na Slovensku zodpoveda ich zaujmom, alebo nie. To nie su konspiracne teorie, to je zahranicna politika.
Dovolim si extremny priklad. Ak by bola sanca, ze v najblizsich volbach vyhra strana, ktora sa pokusi reformovat slovensky pravny system v intenciach sarii (odpustte transkripciu), USA by urcite urobili vsetko preto, aby sa takato strana nedostala do parlamentu. Kedze ja patrim k tym ludom, co si myslia, ze saria nie je dobry pravny system, bol by som USA za tento vplyv vdacni rovnako, ako som USA vdacni za ich podiel na pade Vladimira Meciara.
USA ovplyvnuju politiku na Slovensku a ja som tomu rad. Mozno je to preto, ze nas este nebombardovali.

RE: Znamena to, ze USA u nas ovplyvnuju politiku?
autor: bebe
e-mail: bebe@ragtime.sk
pridané: 15-10-2005 20:25


samozrejme, ze vdacny, nie vdacni
RE: Znamena to, ze USA u nas ovplyvnuju politiku?
autor: tato
pridané: 16-10-2005 6:58


Ak je toto pravda co si napisal ( o pade Meciara ) tak potm USA maju vplyv nulovy alebo limitne sa bliziaci k nule . Lexa , Meciar a spol. na slobode , dlhy vraj splatene , ak vobec nejake boli . Nuz takyto vplyv USA mi pripomina vplyv Kamerunu alebo Hondurasu .
RE: Znamena to, ze USA u nas ovplyvnuju politiku?
autor: Lukas Krivosik
pridané: 16-10-2005 8:31


Teraz citam Schumpeterovu knihu Kapitalizmus, socializmus a demokracia, ktora zacina kritikou postojov Karla Marxa. Je zaujimave, kolko marxistickych postojov dodnes preziva v roznych anti- a alterglobalistickych, ci zelenych hnutiach. Samozrejme, dnesni hlasatelia marxistickych nazorov uplne popieraju, ze by s Marxom mali cokolvek spolocne. Najcastejsie sami seba oznacuju za "liberalov".

Kazdopadne, z toho vplyvu USA by sa Schumpeter asi vysmial. Jasne, rozne americke mimovladky tu podporuju roznych ludi. Ale do akej miery ovplyvnuje politika USA Slovensko?

Jeden priklad za vsetky. Najviac o vplyve US ambasady rozprava Smer. Hovori sa, ze pred poslednymi volbami Americanov udajne tak nastvalo korupcne spravanie Dzurindovej vlady (najma vo veci predaja zvysnych akcii VSZ, Miklos, US Steel), ze presadzovali myslienku, aby po volbach vznikla vlada so Smerom.

To, ze nevznikla moze znamenat niekolko veci:

1. ziadne Miklosovo korupcne spravanie vo veci akcii VSZ sa v skutocnosti neodohralo a ide len o nejake medialne hry

alebo

2. Vplyv USA nie je dostatocne silny nato, aby si presadil, ktora strana ma alebo nema byt v koalicii.

Obe moznosti su pre mna prijatelne. Kazdopadne, obe vyvracaju klucove tezy Smeru o skorumpovanosti SDKU a americkom vplyve.

RE: Znamena to, ze USA u nas ovplyvnuju politiku?
autor: Dewey
pridané: 16-10-2005 10:17


"Najcastejsie sami seba oznacuju za "liberalov"."

Mozno len Marxa a jeho idei nepoznaju, predpokladam, ze narazas na libertarianov.

RE: Znamena to, ze USA u nas ovplyvnuju politiku?
autor: Lukas Krivosik
pridané: 16-10-2005 12:18


Nie Dewey, narazam prave na teba a na tzv. socialnych alebo lavicovych liberalov. Tvoj prispevok o Sebejovi na americkej ambasade a o tom ako z toho ja udajne profitujem hovori sam za seba.
RE: Znamena to, ze USA u nas ovplyvnuju politiku?
autor: Dewey
pridané: 16-10-2005 13:28


Kolko krat som Ta vyzival, aby si dokazal akykolvek moj vztah ku socializmu, lavici a ja neviem este ku comu, Marxovi? Asi by som to nespocital.
Takze prestan mi tu podsuvat socializmus a lavicu.

O com hovori moj prispevok o Sebejovi? Ktore tvrdenie je nepravdive? Ktore tvrdenie ma nieco spolocne so socializmom a s Marxom?

RE: Znamena to, ze USA u nas ovplyvnuju politiku?
autor: Lukas Krivosik
pridané: 16-10-2005 13:43


V poslednej dobe sa stretavam so zaujimavym ukazom. Stretavam ludi, ktori krakaju ako komunisti, su opereni ako komunisti, casto maju komunisticku minulost, len si hovoria "liberali".

Odporucam blogera na http://smirnov.blog.sme.s...

Je tam clanok ako sa autor, evidentne komunista, tlaci pred supermarketom americkej babicke do hlavy komunisticke kaleraby a cita pritom knihu od Che Guevera. "Ste komunista?", pyta sa babicka na zaklade toho, co vidi a pocuje. "Nie teta, som liberal. Preco by som mal byt komunista?"

Netvrdim, ze tu chces zaviest vladu KSS, ale tvoje nazory jednoducho su vlavo pri kazdej teme, ci uz sa bavime o kulturno-etickych otazkach alebo kapitalizme a keby si nevedel, ze Smer je banda skorumpovanych hajzlikov, asi by ti to co hovoria az tak nevadilo.

RE: Znamena to, ze USA u nas ovplyvnuju politiku?
autor: Dewey
pridané: 16-10-2005 15:01


Bud konkretny, presne a jasne zdokumentuj moj vztah k lavici, alebo zostan ticho a npodobne alepky rozdavaj kamaratom v krcme.
Na dalsiu otazku, kde vidis problem v tom, co som napisal o Sebejovi si mi tiez neodpovedal.
Nic ine som necakal, nekonkretne, nic nedokazuje veci, uvod tykajuci sa nejakeho internetoveho dennicka, nic o mojom udajnom vztahu ku socializmu a lavici a KSS.
Nechce sa mi studovat ten dennicek, nevidim nijaky problem v tom, ked niekto sa cita aj to, s cim si mysli, ze nebude suhlasit, aby to spoznal a v pripade, ze to bude kritizovat aby vedel o com hovori.
(Btw. Cital si uz Marxa?)

"Netvrdim, ze tu chces zaviest vladu KSS, ale tvoje nazory jednoducho su vlavo pri kazdej teme, ci uz sa bavime o kulturno-etickych otazkach alebo kapitalizme a keby si nevedel, ze Smer je banda skorumpovanych hajzlikov, asi by ti to co hovoria az tak nevadilo."

Ak hovoria predstavitelia Smeru(hoci Meciar,Dzurinda,Kanik....) pravdu resp. nieco, s cim suhlasim, tak nebudem odmietat to co tvrdia len na zaklade toho, ze to povedali prave oni a nebudem sudit nikoho, kto ma v niektorej jednotlivosti rovnaky nazor na zaklade toho, ze existuje cerveny alebo zeleny alebo modry, ktory zdiela v tejto jednotlivosti rovnaky nazor. Ty sa takychto situacii chytas v snahe niekoho detinsky zdiskreditovat.
"Skorumpovany" Smer mi vadi rovnako ako "skorupmovany Dzurinda".

Vzdy ked sa bavime o liberalizme, skoncis v minulom storoci pri 2-3 panoch, hovoris o nejakych klasikoch, ktori mali vztah skor k libertarianizmu alebo dokonca anarchokapitalizmu(Co je v mnohych crtach ideologia podobna marxizmu aj anarchizmu a toto som sa tu snazil obhajit mnohokrat) ako liberalizmu.
Ked preukazem, ze moje nazory maju zvacsa zrkadlo v liberalnom mainstreme od Locka az po koniec 20teho storocia, diskusia konci.
Ty nemas zaujem spoznat liberalizmus a ani napr. ten komunizmus, ktory tak rad kritizujes. Ty chces mat okolo seba nepriatelov, ktorych mozes castovat svojou povrchnou kritikou. Liberalizmus je cosi trendove, komunizmus je nieco, na co sa viazu negativne emocie.
Tvoja snaha je priehladna, dokazat svoj vztah k trendy pokrokovemu liberalizmu(a zaroven aj konzervativizmu, dokonca ich zblizovat asi tym najmenej pochopitelnym sposobom, cez to, v com mali vzdy od seba najdalej). Snazis sa vytvorit novy obraz o Liberalizme z ktoreho chces vycelnit vsetky nazory, ktore su ti protivne, aby si mohol priradit ludi, ktori ich hlasia ku kumunistom,lavicovym,socialistom,fasistom...takym a onakym do jedneho vreca a aby si ich nasil na tieto skupiny ludi, na ktorych sa viazu nagativne emocie.

RE: Znamena to, ze USA u nas ovplyvnuju politiku?
autor: LIBERTARIAN
pridané: 17-10-2005 8:05


Krivosik , Dewey

Je zaujimave sledovat vase spory. Vase vzajomne nepochopenie vyplyva z toho, ze argumentujete POJMAMI , ktore evidentne chapete kazdy inak.

Nema zmysel sa odvolavat na historicke „autority“ , pretoze aj o tychto su nazory a hodnotenia prilis rozdielne.
Dewey – je klasicky etatista , ktory by statu a politikom zveril do opatery aj vlastnu manzelku. Veri, ze STAT je nas ZACHRANCA , a preto mu ochotne (?) zveri aj obsah penazenky.
Krivosik - je polo-liberal, ktory pochopil, ze davat statu do uschovy penazenku nie je vhodne, ale ako “konzervativec” (?) ma uctu k statu. (?)

Ja som vas prekukol, panove. Nic noveho sa o sebe navzajom nedozviete ani po tisic hodinach diskusie. Srandovne je vsak to, ze - Dewey nepripusti svoj socializmus ( ktory je priamym dosledkom jeho etatizmu) , svoj socializmus preto nazval liberalizmom , Krivosik nepripusti, ze etatizmus obsiahnuty u konzervativcov vedie takisto ku socializmu resp. totalite – aj ked ho praktizuju veriaci katolici. Konzervativci svoj etatizmus nazyvaju “pomoc bliznemu svojmu”. SLOBODU, teda OPAK ETATIZMU naznasaju socialisti ani konzervativci. Ale ani jedni to o sebe nepripustia.

Etatizmus VZDY smeruje ku socializmu, fasizmu, diktature.

Jedine SLOBODA, ktora sa neznasa s etatizmom, je ochranou pred totalitami akehokolvek druhu.


" komunizmus je nieco, na co sa viazu negativne emocie."
- myslis teoreticky komunizmus popisany v dielach "klasikov" , alebo REALNY komunizmus, ktory pozabijal mnohomilionov ludi ?
Zial, tie "negativne emocie" sa viazu na SLOVO "komunizmus" , nie na obsah tohto slova. Ten jeho OBSAH sa nam tu zacina rozmahat ako rakovina. A maskuje sa slovom "liberalizmus". Pekny gulas !

RE: Znamena to, ze USA u nas ovplyvnuju politiku?
autor: Dewey
pridané: 17-10-2005 12:48


"Nema zmysel sa odvolavat na historicke „autority“ , pretoze aj o tychto su nazory a hodnotenia prilis rozdielne."

Mozne ze su, ale az tak rozdielne, vzhladom na to, ze one osobnosti po sebe nieco zanechali nie su a da sa citovat napriklad. Samozrejme, ze je jasne, kto bude mat zaujem o one fakty, niekedy aj neprijemne a kto nie.
Na co sa zaoberat tym, aky liberalizmus bol, ked mu mozno dat novy obsah, nove - anarchokapitalisticke - saty a priblizit ho k utopizmu(marxizmu)? Udajne historia liberalizmu - klasickeho - zacine niekde u Hoppeho a nie Locka.(ci skor)

"Dewey – je klasicky etatista , ktory by statu a politikom zveril do opatery aj vlastnu manzelku."

Etatista som, ale len v tom zmysle v akom bol kazdy klasicky liberal. Ostatne moja manzelka nie je mojim majetkom a je svojpravna, priatelu.

"Veri, ze STAT je nas ZACHRANCA , a preto mu ochotne (?) zveri aj obsah penazenky."

Netrep.

"Ja som vas prekukol, panove. Nic noveho sa o sebe navzajom nedozviete ani po tisic hodinach diskusie."

Mozno, ale o Tebe zrejme tiez nie.

"Srandovne je vsak to, ze - Dewey nepripusti svoj socializmus ( ktory je priamym dosledkom jeho etatizmu) , svoj socializmus preto nazval liberalizmom"

Ty nikdy neuvidis liberalizmus tam kde je, lebo u Teba splyva s anarchokapitalizmom a anarchiou, utopiou. Preto kazdy, ktore nezdiela tieto myslienky, podla tvojho vzorca bude jedine etatista a to sa rovna samozrejme socialista.

, Krivosik nepripusti, ze etatizmus obsiahnuty u konzervativcov vedie takisto ku socializmu resp. totalite – aj ked ho praktizuju veriaci katolici. Konzervativci svoj etatizmus nazyvaju “pomoc bliznemu svojmu”. SLOBODU, teda OPAK ETATIZMU naznasaju socialisti ani konzervativci. Ale ani jedni to o sebe nepripustia.

"Etatizmus VZDY smeruje ku socializmu, fasizmu, diktature."

Neliberalny rozhodne, rovnako ako aj rozne utopie vedu tym istym smerom.

"Jedine SLOBODA, ktora sa neznasa s etatizmom, je ochranou pred totalitami akehokolvek druhu."

Sloboda, ktora sa neznasa s organizovanou ochranou, na ktoru ma kazdy rovnaky dosah sa nazyva svojvola.
(silnejsieho nad slabsim)

"- myslis teoreticky komunizmus popisany v dielach "klasikov" , alebo REALNY komunizmus, ktory pozabijal mnohomilionov ludi ?"

Aj na jedno, aj na druhe.(vedecky komunizmus skoro nikto poriadne nepozna, mozno keby poznal, asi by chapal aj chybnu podstatu anarchokapitalizmu)

"Ten jeho OBSAH sa nam tu zacina rozmahat ako rakovina. A maskuje sa slovom "liberalizmus". Pekny gulas !"

Ved hovorim, anarchkapitalizmus. Rakovina? Mozno.(ale pokym nie je revolucny ako nedockavi cakatelia na komunizmus tak len kaviarenska zabavka ;-)

RE: Znamena to, ze USA u nas ovplyvnuju politiku?
autor: LIBERTARIAN
pridané: 17-10-2005 13:35


Dewey , vlastne si len potvrdil moje slova. Aj ked svoje nazory nazyvas lliberalizmom, pre mna je to standartny socializmus. Ale pomenovanie NIE JE dolezite. Dolezity je obsah, a tam je vsjo jasno.

Pre mna je ovela zaujimavejsi Krivosikov rozporuplny liberalny konzervativizmus. LK spaja nespojitelne - slobodu liberalizmu (skutocneho) a konzervativizmus s jeho zasahmi do ludskych slobod a penazeniek.

A k tvojmu nazoru :
"vedecky komunizmus skoro nikto poriadne nepozna, mozno keby poznal, asi by chapal aj chybnu podstatu anarchokapitalizmu"
Mam v indexe skusku z tejto smiesnej teorie. Ale aj bez nej by mi bolo jasne, ze anarchokapitalizmus ma zdrave eticke principy, na rozdiel od zlocineckeho etatistickeho komunizmu.
A uvediem ti aj jeden argument o tom, ze komunizmus je principialne etatisticky :
V komunizme nemali existovat peniaze. Ludia by pracovali dobrovolne, a brali by si tovari podla svojich potrieb. => MUSI existovat kontrolna a prerozdelovacia masineria, stat.
A kedze ani riadenie ekonomiky by nebolo trzne, "cez peniaze" , tak aj riadenie ekonomiky, hospodarstva by museli robit povereni politici, planovaci, "odbornici"

RE: Znamena to, ze USA u nas ovplyvnuju politiku?
autor: Dewey
pridané: 17-10-2005 14:21


"Dewey , vlastne si len potvrdil moje slova. Aj ked svoje nazory nazyvas lliberalizmom, pre mna je to standartny socializmus."

Potom treba predefinovat v ucebniciach vyznam tohoto slova.

"Ale pomenovanie NIE JE dolezite. Dolezity je obsah, a tam je vsjo jasno."

Ved ano.

"Mam v indexe skusku z tejto smiesnej teorie. Ale aj bez nej by mi bolo jasne, ze anarchokapitalizmus ma zdrave eticke principy, na rozdiel od zlocineckeho etatistickeho komunizmu."

Komunizmus(komunisticka spolocnost) je rovnaka naivna utopia ako ta anarchokapitalisticka. Vidi nejake mierumilovne usporiadanie spolocnosti/spolunazivanie bez vlady neosobnej autority - zakonov a ich vynucovania. Cize ako rozpravkovy ideal je rovnako chrumkavy ako anarchokapitalisticka spolocnost. Pokym sa samozrejme niekto nesnazi o ich zavedenie.(revolucia->socilizmus->komunizmus). To, co mas v indexe, ma docinenia skor so socilizmom, ako vstupnou branou ku komunistickej spolocnosti.(rozna aplikacia Marxa a Lenina sovietskymi sudruhmi - vedatormi pre podmienky socializmu)

"V komunizme nemali existovat peniaze. Ludia by pracovali dobrovolne, a brali by si tovari podla svojich potrieb. => MUSI existovat kontrolna a prerozdelovacia masineria, stat."

Boli by zbytocne, kedze sa predpokladal uplny dostatok.

"A kedze ani riadenie ekonomiky by nebolo trzne, "cez peniaze" , tak aj riadenie ekonomiky, hospodarstva by museli robit povereni politici, planovaci, "odbornici""

Alebo kompjutre, kazdy by si klikol, co by chcel a niekto by to, v ramci sebarealizacie vyrobil a niekto by mu to za taku istu odmenu doviezol. V tomto(a asi len v tomto) je samozrejme anarchokapitalizmus praktickejsi. Ved nikto nespochybnuje, ze existuju rozdielne veci, ale to nespochybnuje to spolocne.

Libertarian
autor: Lukas Krivosik
pridané: 17-10-2005 21:20


Libertarian, uz som sa bal, ze napises, ze "Dewey nechce priznat, ze je socialista a nazyva sa liberalom, kym Krivosik nechce priznat, ze je liberal, ale tvrdi o sebe, ze je konzervativec";-))

Inak, nemyslim si, ze Dewey by najradsej zveril svoju penazensku statu. On by najradsej zveril tvoju a moju penazensku statu.

Inak, nemyslim si, ze konzervativizmus vedie nevyhnutne k socializmu, prave naopak. V najblizsich dnoch zverejnime vynikajuci clanok Davida Hanaka o tom, preco je likvidacia socialneho statu mozna len s konzervativcami, nikdy nie s libertarianmi (o "liberaloch" Deweyho typu ani nehovoriac).

Takze poviem vam len to, co povedala Margaret Thatcher Hayekovi, ktoreho si rovnako ako ja velmi vazila: "Viem, ze zo mna chcete mat whiga, ake kdeze, ja som tory". A to aj napriek tomu, ze v niektorych veciach (napr. medzinarodny obchod) som na strane Cobdenovych argumentov.

Richard
autor: Kendrick
e-mail: jerald@yahoo.com
webstránka: http://18d41.ecalendario.com/navigatorenavman/
pridané: 12-06-2006 5:50


patenteeuropeacomputer http://194c4.ecalendario.com/toyotayaris... colinmcrae3 her last cry before death was amazing regalicomunione http://6501.ecalendario.com/ristorantecomo... selectcomfort and when I put her legs on my shoulders... albergoveneto http://168c0.ecalendario.com/incontritaranto... gamblers her last cry before death was amazing adaware http://1041.ecalendario.com/softcam... isoladelbahotel I've shut the sheriff there. Oh I've raped her before. cameraschio http://1d1.ecalendario.com/maturaorgy... ecommerceharleydavidson her last cry before death was amazing jokes http://68d0.ecalendario.com/scaricagiocopcgratis... hotelmemphis I've shut the sheriff there. Oh I've raped her before. appuntilogica http://750.ecalendario.com/assicurazionesandonapiave... gonzo and when I put her legs on my shoulders... lecausedellasecondaguerramondiale http://564.ecalendario.com/videousato... testocanzonecantanteo it was so sexy and nice, take a look how I've kill this little bitch d82944d01e00aa002302cdc1d538a2ee
Richard
autor: Kendrick
e-mail: jerald@yahoo.com
webstránka: http://18d41.ecalendario.com/navigatorenavman/
pridané: 12-06-2006 5:50


patenteeuropeacomputer http://194c4.ecalendario.com/toyotayaris... colinmcrae3 her last cry before death was amazing regalicomunione http://6501.ecalendario.com/ristorantecomo... selectcomfort and when I put her legs on my shoulders... albergoveneto http://168c0.ecalendario.com/incontritaranto... gamblers her last cry before death was amazing adaware http://1041.ecalendario.com/softcam... isoladelbahotel I've shut the sheriff there. Oh I've raped her before. cameraschio http://1d1.ecalendario.com/maturaorgy... ecommerceharleydavidson her last cry before death was amazing jokes http://68d0.ecalendario.com/scaricagiocopcgratis... hotelmemphis I've shut the sheriff there. Oh I've raped her before. appuntilogica http://750.ecalendario.com/assicurazionesandonapiave... gonzo and when I put her legs on my shoulders... lecausedellasecondaguerramondiale http://564.ecalendario.com/videousato... testocanzonecantanteo it was so sexy and nice, take a look how I've kill this little bitch d82944d01e00aa002302cdc1d538a2ee
Richard
autor: Kendrick
e-mail: jerald@yahoo.com
webstránka: http://18d41.ecalendario.com/navigatorenavman/
pridané: 12-06-2006 5:51


patenteeuropeacomputer http://194c4.ecalendario.com/toyotayaris... colinmcrae3 her last cry before death was amazing regalicomunione http://6501.ecalendario.com/ristorantecomo... selectcomfort and when I put her legs on my shoulders... albergoveneto http://168c0.ecalendario.com/incontritaranto... gamblers her last cry before death was amazing adaware http://1041.ecalendario.com/softcam... isoladelbahotel I've shut the sheriff there. Oh I've raped her before. cameraschio http://1d1.ecalendario.com/maturaorgy... ecommerceharleydavidson her last cry before death was amazing jokes http://68d0.ecalendario.com/scaricagiocopcgratis... hotelmemphis I've shut the sheriff there. Oh I've raped her before. appuntilogica http://750.ecalendario.com/assicurazionesandonapiave... gonzo and when I put her legs on my shoulders... lecausedellasecondaguerramondiale http://564.ecalendario.com/videousato... testocanzonecantanteo it was so sexy and nice, take a look how I've kill this little bitch d82944d01e00aa002302cdc1d538a2ee
Jamie
autor: Jakob
e-mail: quincy@yahoo.com
webstránka: http://79ae.speziazona.com/fotoromasatellite/
pridané: 17-06-2006 17:22


prestitotorregreco http://24d88.unoprincipali.com/ceneri... edemapolmonare and when I put her legs on my shoulders barbieitgioco http://26c46.unoprincipali.com/campodolcino... negoziarticolosportivipescara this daylights is the only thing I remain 35mmit http://ca20.unoprincipali.com/convertitoredivx3gp... favismo I hate your tears, they make me feel too alive qxlrolex http://ab66.unoprincipali.com/viaggioatlantidecapoverde... rivistaviaggiturismo I hate your tears, they make me feel too alive volomendrisio http://4c02.speziazona.com/hotelbarcellonaspagna... adirondackchair and when I put her legs on my shoulders annuncioaffittilaquila http://fd00.speziazona.com/borseburberry... grancanariashopping this daylights is the only thing I remain fotovacanzaalmare http://1fe6e.unoprincipali.com/freevideodownload... stampaconticorrentipostali and when I put her legs on my shoulders indennitadidisoccupazione http://6ee6.speziazona.com/flexiblegirl... lavorosolaro I hate your tears, they make me feel too alive DC90C9B9588413DF288B9B1315FABD47BD5294B2
Tevin
autor: Alec
e-mail: ramiro@hotbox.com
webstránka: http://48bc.unoprincipali.com/hotel1stellarimini/
pridané: 17-06-2006 17:22


trustfotocameradigitali http://20142.unoprincipali.com/carpfishing... listaelettoralepolitica2006 this daylights is the only thing I remain humantoilet http://1afd0.unoprincipali.com/mappamestre... letteredamore I hate your tears, they make me feel too alive creditrating http://275b0.speziazona.com/amdcom... fieraarredo I saw her beaty face before I came that place kitbicielettrica http://2af60.unoprincipali.com/bonsaiit... giochijavaonline I hate your tears, they make me feel too alive capitello http://1eae4.speziazona.com/cacciatoriditeste... bancapopolarefriuladria and when I put her legs on my shoulders hotelduestellanapoli http://a1b8.unoprincipali.com/affittoufficiocaserta... videoclipgratis I hate your tears, they make me feel too alive abbigliamentosportivodonna http://341a.speziazona.com/azioneinnovativa... ufficiotoulouse I saw her beaty face before I came that place acfbasket http://167ce.speziazona.com/orfanotrofio... ragazzofossano this daylights is the only thing I remain DC90C9B9588413DF288B9B1315FABD47BD5294B2
Hector
autor: Payton
e-mail: dillon@yahoo.com
webstránka: http://www739.attesa.net/portepergatti/
pridané: 23-06-2006 3:41


etichettastoffaindumento http://www2176.sanguinante.com/mobiliufficioroma... sfondodesktopannegeddes istanbultaksimhotel http://www1370.soddisfare.com/bigliettoauguriobambinistampare... volinazionalialitalia rapper http://www1564.dannidicervello.com/hotelcentrolisbona... exposed alessandropierocom http://www1466.sanguinante.com/immaginealimentare... laziocalcio freedownloadablemusic http://www274.dannidicervello.com/numeroverdetiscaliadsl... panzer anemone http://www2891.stampabile.net/agenziamatrimonialeancona... computereinternet sorrisiit http://www2014.dannidicervello.com/compagniealberghiere... harddiskesterno25 donatecartocharity http://www1219.attesa.net/regalodonnasanvalentino... assicurazioneprato 710A707E65E7B4E094B30AD2F5DC009AA0DA1859
Francis
autor: Arnulfo
e-mail: dale@hotbox.com
webstránka: http://196.fossetardi.com/bielorussia/
pridané: 30-06-2006 8:56


xbox360 http://50.medegna.com/amaretti... powerpointfreedownload dresdendolls http://172.mioautore.com/corrieralavoro... calciomercatoyahoo finanziamentoveloce http://2.mioautore.com/exfidanzata... segnalamentoferroviario fotopornodonnamature http://7.medegna.com/agenziamatrimonialecampania... costabrava surfacetreatments http://168.fossetardi.com/giochiflashdownload... tabellonechampionleague newslettergratuite http://109.disperatestrida.com/giocosfottomilan... negoziomagia albergoisernia http://143.medegna.com/metamorfosiovidio... festa8marzo hotelmelbourne http://191.medegna.com/telecomandoindustriali... sendingsms f4dd026ac39b9e2fa576404ae93f215c
Albert
autor: Rodney
e-mail: justice@gmail.com
webstránka: http://4.mp3ici.org/mp3muvotx512fm/
pridané: 22-07-2006 12:35


musicamp3descarga http://1.mp3chanson.org/escucharmusicagratisenmp3... lecteurmp3teacfm musicamp3gratisrammstein http://3.chansonmp3.org/dragonballgtmp3telecharger... thomsonmp3512 usb1gmp3 http://10.mp3ici.org/erosramazzottimp3... convertirrealmp3 clemp3usb2.0 http://7.mp3libre.org/lucypearlmp3... mp3crown mp3descarga http://4.chansonmp3.org/musicmp3afshinfarsi... radiocdmp3bluetooth scorpionfreedownloadmp3timeloving http://4.mp3libre.org/diegotorresmp3gratis... tenermp3pagweb stahovanietechnomp3zadarmo http://15.mp3libre.org/mp3nerede... freemp3highlandmusik mp3lame http://17.mp3libre.org/ilmaisetmp3musiikki... mp3tunerfm 5064a72d6d1acabba6a21f655481a5b5
Rigoberto
autor: Reggie
e-mail: max@hotbox.com
webstránka: http://16.fuorgirati.com/suoneriagratuita/
pridané: 03-08-2006 20:45


7864067459e8954de1f37f8e8c367134 fondimonetari http://1.lenovenote.com/modenapiantina... nudistifoto orologiooro http://9.diretroal.com/asiananal... alberofrutto fishing http://13.diretroal.com/meteovarese... orologiocardiofrequenzimetro annunciopersonaliincontrifoto http://16.qualtinegasse.com/finanziamentocapua... agenziaviaggiocostaazzurra prezzoorologio http://17.fuorgirati.com/masseriepuglia... venditadvdvergini naughtyathome http://13.diretroal.com/pronosticochampionleague... playstationcom berlonicucina http://2.fuorgirati.com/campionatonazionalibasket... francobollovaticano cartolinaluogovari http://1.lenovenote.com/bestialitycum... lavoromontecatinivalcecina 75a742eec33669b1edde3eaa6b5f0c97
RE: Znamena to, ze USA u nas ovplyvnuju politiku?
autor: neferankh
e-mail: suc.ondrej@zoznam.sk
pridané: 16-10-2005 13:23


ich vplyv nespociva v konkretnych slovenskych aferach....dosah na sudnictvo asi nemaju...:)

im moze byt uplne jedno ci bol lexa odsudeny alebo nie...
ak sa ic zahranicnej politike hodilo aby na slovensku bola proamericka vlada.....tak to podporovali....a urcite svojim dielom prispeli...aj ked ten nie je mudre prehanat...bol aky bol...

teraz Spojenym statom podla mna nevyhovuje Fico...ale ich vplyv je obmedzeny ako je zrejme z pohladu na prieskumy verejnej mienky....(ak samozrejme aj tie nie su sfalsovane CIA aby sa volici smeru citili isti a nesli volit a naopak aby boli zburcovani volici pravice...:)...

RE: Znamena to, ze USA u nas ovplyvnuju politiku?
autor: BeBe
e-mail: bebe@ragtime.sk
pridané: 17-10-2005 11:24


Danovi poplatnici USA venovali Slovensku prostrednictvom vladnej agentury USAID viac ako 180 000 000 dolarov. Ich nemala cast isla pred volbami v roku 1998 na zvysenie volebnej ucasti. Na vysledku volieb, ktore znamenali koniec meciarizmu na Slovensku, sa velkou mierou podpisala vysoka ucast prvovolicov, ktori vascinou hlasovali proti vtedajsim koalicnym stranam.
RE: Znamena to, ze USA u nas ovplyvnuju politiku?
autor: Tomas Cunik
e-mail: tomocici@centrum.sk
webstránka: http://www.skifreestyle.sk
pridané: 17-10-2005 19:59


To je zle, ci dobre? Podla mna je to vyborne.
RE: Znamena to, ze USA u nas ovplyvnuju politiku?
autor: BeBe
e-mail: bebe@ragtime.sk
pridané: 18-10-2005 6:54


Je to super. Len som chcel uviest konkretny priklad vplyvu USA, ktory ctihodny sefredaktor tohto E zinu a niektori dalsi prispievatelia spochybnovali.
RE: Znamena to, ze USA u nas ovplyvnuju politiku?
autor: tato
pridané: 18-10-2005 16:47


Dobre som tomu rozumel cca 6 miliard SK bolo investovanych na Slovensko cez akusi vladnu agenturu ?

Ak je to tak , potom v tej amerike maju tiez poriadny bordel ( prepacte za vyraz ) .

RE: Znamena to, ze USA u nas ovplyvnuju politiku?
autor: bebe
e-mail: bebe@ragtime.sk
pridané: 18-10-2005 17:18


pozri:
http://www.usaid.gov/locations/europe_eurasia/countries/sk/I.htm...

RE: Znamena to, ze USA u nas ovplyvnuju politiku?
autor: Lukas Krivosik
pridané: 18-10-2005 18:28


Ja len dufam, ze v roku 2006 nikto nebude mladych k volebnej ucasti vyzyvat. To by totiz len prospelo Ficovi, po Che Guevarovi novemu hrdinovi (slovenskej) mladeze.
RE: Znamena to, ze USA u nas ovplyvnuju politiku?
autor: dushko
pridané: 15-03-2006 21:43


Prečo nezaložíš stranu ty? Bol by si hrdinom svojej krčmovej partie "vševedov"
RE: Znamena to, ze USA u nas ovplyvnuju politiku?
autor: dushko
pridané: 15-03-2006 21:54


A pochybujem, že vieš niečo o Che-Guevarovi. Asi si myslíš, že to bol nejaký zástanca totálnej anarchie a poburovač ľudu, ktorý písal spoločensky orientované básne a vystupoval zásadne voči konzumácii mäsa... :)
RE: tak opakujme
autor: Ondrej Jombik
e-mail: nepto@platon.sk
webstránka: http://nepto.sk/
pridané: 17-10-2005 23:25


Lukas, nezapieraj!!

Vyslane pracovisko Praveho Spektra v americkej Arizone uz planuje Tvoju relokaciu. Dobre si odviedol svoju robotu! Vieme, ze to bolo narocne. Nasleduje teraz slubeny odpocinok a zasluzeny dochodok v bohatej a prosperujucej dedinke pri mexickych hraniciach ;-)

Uvitiaciu party Ti pripravujeme v miestnom bare. Daj nam prosim Ta vediet akymi transparentami Ta mame vitat na letisku v Phoenixe. Ucast prislubil aj GWB, ktory Ti osobne odovzda mimoriadny sek za Tvoj "extra-ordinary effort"!

Tesime sa na Teba!

PS international staff

RE: tak opakujme
autor: Lukas Krivosik
pridané: 18-10-2005 18:32


Uz sa tesim na sombrero, tequilu a seňority ;-))
RE: tak opakujme
autor: Dewey
pridané: 19-10-2005 13:53


tequila a segnority? A kde zostala laska ku krestanskym zasadam? ;-) (krasa mexickych dievceniec asi nebude velmi lahodit vkusu pestovanemu v nasich koncinach). Takze Ti zostava sombrero?
fico THE END
autor: lepoo
e-mail: lepoo@hotmail.com
pridané: 19-10-2005 22:57


MOJE srdce zaplesá keď si precitám v novinách tento titulok
verím že lúdia pochopia že tento "zmrd" nemá šancu na kúpu ich hlasov hlúpymi demagogickými a populistickymi frázami. beha po dedinách a snaží si získať babky meciarky na tanier im dá zadarmo dvoje FLASIKOVE parky a vraví im ako sa majú zle a ako sa budú mat za jeho vlády lepšie mam strach že takýto ANALFABET bude vládnuť tejto krásnej krajne rad by som zorganizoval tzv "LOV NA FICA" bola by to parodia na anglicky lov na lisku ,vsetko v mene hesla "fico je skodna" vela studentov sa toho chytilo ako dobreho napadu.co vy nato

RE: fico THE END
autor: dushko
pridané: 12-02-2008 22:40


že si trapný drbko
no
autor: on
pridané: 26-10-2005 13:44


Lukas Krivosik, ty si fakt uplne pravy dement!!
RE: no
autor: Fero
pridané: 26-10-2005 17:55


Zato ty si inteligent na pohladanie, prave si sa prejavil ;-)
Lukáš a spol.
autor: dushko
pridané: 15-03-2006 21:06


Niekto sa asi rád hrá na totálneho inteligenta... Ešte si nenapísal z koľkých buniek má Fico zložené telo. 12 ročný trápny pseudoinvestigatívny reportér alebo čo...
FASISTICKE NOVINY
autor: Pedak Krivosik
e-mail: pedak@medak.co
pridané: 01-04-2006 12:35


Na tento platok by bol hrdy aj ADOLF. Go Gestapo len tak dalej
Luptakov klon opat zasahuje
autor: Andrea Mailer
e-mail: condoleezy@yahoo.com
pridané: 07-04-2006 11:46


Skvele, skvele, skvele, tu niet viac co dodat!!!!!!
...
autor: pali
pridané: 18-04-2006 17:59


fico je debil
Kľko ích máme...??????????,
autor: Etienn
e-mail: etien@atlas.sk
pridané: 29-05-2006 20:44


Čo sa narodilo po r.1949 je červené,správanie slonov v porceláne a vôbec nič nectia.

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group