ISSN 1335-8715

30-03-2003   Martin Pener   Komentáre   verzia pre tlač

glo glo glo Glock
(Nová pištoľ vo výzbroji Policajného zboru SR?)

V druhej polovici roku 2001 som sa na virtuálnych stránkach Pravého Spektra zamýšlal nad perspektívou výzbroje resp. prezbrojenia slovenských policajtov novými pištolami. Išlo o úvahu podotýkam teoretickú, obhajúcu najmä dôvody a potrebu prezbrojenia. A na základe iba teoretických poznatkov som tiež zformuloval svoj názor, ktorý spájal budúcu výzbroj Policajného zboru s slovenskými výrobkami.

Pridať nový príspevok

Kecko
autor: Jezko
pridané: 19-04-2003 20:38


Tak tomuto hovorim prispevok od drbka, co 4x vydel pistol a 8x policajta a uz sa citi odbornik.
RE: Kecko
autor: Ondrej
e-mail: nepto AT php.net
webstránka: http://nepto.sk/
pridané: 22-04-2003 14:17


No Jezko, myslim, ze teraz si sa riadne sekol. A nauc sa gramatiku! :-P
Glock
autor: Rumcajs
pridané: 13-05-2003 12:21


Nie je pravda,že Glock 17 je drahší, naopak vyjde lacnejšie. Okrem výhod, ktoré zhruba zhrnul pán Pener, treba povedať, že značka Glock na rozdiel od ČZ neprepadla v praktickom teste, ktorý uskutočnila skupina nezávislých odborníkov. Spoľahlivosť strelby bola u Glocku najvyššia spomedzi všetkých iných značiek. Je nutné všímať si overené a overiteľné fakty.
Mala recenzia zn. Glock
autor: Carpathianslav
pridané: 31-01-2005 11:37


Len tolko:

hhttp://sac.web2001.cz/main_soubory/hlavnislozka/gsrev.htm...

Glock
autor: Dano
pridané: 22-02-2005 1:15


Vazeny autor!
Po precitani tohto prispevku som mal pocit ako keby som ja pisal komentar k Hublovmu teleskopu ktory som videl iba z obrazkov a komentoval ho iba zo zverejnenych vedomosti. Glock je spickova zbran a jedna z najlepsich ako pre civilistov, tak aj pre ozbrojene zlozky. Parametre a vlastnosti akymi tato zbran disponuje su spickove. Myslim ze si viac odbornik na CZ. /nic v zlom/ Skus napisat o nevej CZ-te.

Glock
autor: GG
e-mail: 2549@post.sk
pridané: 29-04-2006 21:26


strielach som z oboch zbrani, Glock vychadza z toho podla mojho nazoru omnoho lepsie! Treba taktiez prihliadat aj na zivotnost hlavne. Odborne publikacie pisu, ze Glock "vydrzi" bez problemov 250 000 vystrelov a stale je este plne funkcny!
Plne schvalujem rozhodnutie policie pre znacku GLOCK.
Pises tam o rozdiele 15% v cene. V konecnom dosledku, po spocitani vsetkych atributov, vychadza z testov Glock lacnejsie.
A cital som zopar publikacii o testoch zbrane Glock - v skratke - blate, zamrznutie, voda, tlakova skuska(Glock so zasobnikom pod kolesami auta) Vydrzala by to ceska zbran!
Pistol pre policajta je jeho zivotnou potrebou v mnohych pripadoch. Nemoze si dovilit aby pri akcii zlyhala! Mnohe USA staty maju prave Glocky vo svojej vyzbroji, mam taky dojem, ze dokonca FBI. Pomyslite si, rakuske Glocky v USa, ktore sa pysia svojom patriotizmom a zbranovym arzenalom.
Opakujem - Glock je vyborna volba!

glock
autor: fako
pridané: 04-06-2006 14:29


Mal som CZ 75 d compact a teraz mám Glock 19. Určite by som nezatracoval čezetu, ale glock je glock. Je ľahší, má lepší tvar na nosenie (skúste si dať čezetu len tak do nohavíc), má lepšie mieridlá a spúšť. Keď prezbrojenie, tak určite glock.
GLOCK
autor: pedro
e-mail: sunsetbitch@centrum.sk
pridané: 26-10-2006 18:37


JEDNOZNACNE GLOCK-stredna dobra trieda! mal som 2CZ-ty 75 a 75D compact neboli zle ale glock je lepsi.su maniciKT.TVRDIA ZE PLAST NEMA CO HLADAT V ZBRANI ALE TOTO JE MYSLIM SI SVETLA VYNIMKA VYNIKAJUCA KOMBINACIA KOVU a plastu. CZ MAJU SKVELU KONSTRUKCIU AJ SPUST JE SICE LEPSIA AKO NA GLOCKU ALE MATERIAL NA HOVNO - JEMNE TRHLINKY NA RAME NEHOVORIAC O CHYBNEJ SERII 2003-4 KT. SA VRACALA SPAT. GLOCK NA DRUHEJ SRANE LEPSIE MIERIDLA, LEPSIA CENA 19.900 CCA A cz 23.-25.000 CZ75D TACTICAL PRIJEBLA CENA A KVALITA MUKA. CZ TY MAJU JEMN. SPUSTE A SUPER UPRAVY GLOCK TIEZ MA ROZNE DOPLNKY SPUSTE ALE TA NAJLAHSIA JE AJ TAK DOST TUHA ALE KVALITA MATERIALU A TIE TESTY CO S NIM ROBIA HOVORIA ZA VSETKO firma cz MA ZLU STRATEGIU ale drzim im prsty :-) don pedro
Prva pistol z plast. ramom
autor: Lu2ki
e-mail: maklu2ki@gmail.com
pridané: 01-10-2009 12:35


mala pozn.: prvou seriovo vyrabanou pistolou s plastovym (polymerovym) ramom nebol Glock 17, ale Heckler & Koch VP 70
GLOCK-skúsenosť.
autor: 1KRTEK
pridané: 11-10-2009 14:56


Prečítal som si tieto tu príspevky.Ja mám GLOCK 21C s (tzv.tlmičom zdvihu)a ešte tritiové mieridlá na strelbu za šera od r.2000.Ja si ju jednoznačne pochvalujem.Je ľahká,vdaka tlmiču zdvihu sa mi s ňou strieľa veľmi dobre na strelnici i kdekoľvek v prírode.Ešte mám aj GLOCK 31.To je tiež veľmi dobrá a veľmi výkonná zbraň.Majú obe veľmi malý spätný ráz vdaka celkom dobrému vyváženiu.Zvlášť 21 s kompenzátorom zdvihu je na presnú a aj rýchlu streľbu ako stvorená.Spúšť je pravda trochu tvrdšia,ale to len preto,že je dvojčinná.Je tu zároveň poistka.Preto má aj trochu dlhší chod.Ale to je len sila zvyku.Pri ťahaný z puzdra,či už akéhokoľvek je preto treba trochu inej systém ako pri klasických s poistkou ak je nabitá.Zároveň tu odpadá možnosť zachytenia poistky akúkoľvek súčasť oblečenia.či už budete so mnou súhlasiť alebo nie je Vaša vec. Ja nie som žiadnej dealer,či predajca.Ja som len dlhoročnej majiteľ a tu je len mojich zopár skúseností s ich nosením príp.používaním pri streľbe.Tiež nie som policajt ani nič podobné.

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group