ISSN 1335-8715

06-03-2003   Martin Hanus   Index   verzia pre tlač

Dve prázdne slová

Žijeme v zložitom svete. A máme prirodzený sklon si ho zjednodušovať. Tak vznikajú módne slová. Napríklad globalizácia. Skloňujeme ju zakaždým, keď zneistieme. Alebo integrácia. Tú skloňujú zakaždým politici, keď nemajú iné témy. Tie dve módne slová spolu súvisia. Ľudia im nerozumejú a niektorí sa ich boja. Niektorí politici im aj rozumejú a takmer všetci ich zneužívajú. Tak vzniká ideológia. Novodobí euromarxisti na ich základe vystavali teóriu, podľa ktorej v dnešnom globalizovanom svete musíme riešiť globálne problémy globálnou politikou. Preto chcú vytvoriť globálny superštát. EÚ je len začiatkom, OSN ako celoplanetárna vízia má byť koncom. Spolu s Marxom tvrdia, že globalizované ekonomické štruktúry presahujú význam politických štruktúr v národnych štátoch. Preto chcú zrušiť oboje: politiku i národné štáty. Neuvedomujú si, že tým môžu ľahko zrušiť aj slobodu. Ich interpretácia sveta je však hlbokým omylom. Tak ako v globalizovanom svete neklesá význam jednotlivca za jeho činy, neklesá ani význam štátov za vytváranie práva nad svojimi občanmi. Na pohľad vznešená vízia globálnej vlády je v skutočnosti hrôzostrašným scenárom. Kto neverí, nech si prečíta Orwella a jeho „1984“. Ten na rozdiel od európskych politikov Marxa prekukol. Nech žije Orwell!

Martin Hanus

  re
   wesley 11-03-2003 15:42
  Re: Wesley
   Jarmila Urvova 12-03-2003 9:00
  Re: Wesley
   Marián Klemon 15-03-2003 11:52
  Re: Wesley
   Dewey 09-05-2003 17:03
  Orwell
   Predator 06-04-2003 18:24
  RE: Orwell
   Jarmila Urvova 08-04-2003 8:47

   

 

Krédo Pravého Spektra

Napriek tomu, že socializmus a komunizmus skrachovali, pretože ich prevalcovala realita, ich mäkšie deriváty žijú ďalej: politická korektnosť, pozitívna diskriminácia, ľavicový liberalizmus, feminizmus, environmentalizmus, korporativizmus, antiamerikanizmus, antisemitizmus, neznášanlivý sekularizmus, pacifizmus, humanrightizmus, ekonomický antiglobalizmus, europeizmus a iné cvokizmy.

Kým komunizmus chcel zničiť rodinu, náboženstvo a súkromné vlastníctvo priamo a rýchlo, vyššie uvedené -izmy to robia pomaly a subtílne. Nenápadne, ako potkany, ohlodávajú piliere západnej civilizácie, aby napokon privodili jej pád.

Pravé Spektrum chce útočiť proti výstrelkom mravného relativizmu a povzbudzovať dobré a osvedčené konzervatívne hodnoty. Prosperita Slovenska sa dá vybudovať len na zásadách trhovej ekonomiky bez prívlastkov, občianskeho vlastenectva a s vedomím, že skutočná sloboda je predovšetkým silou charakteru. Len na takom základe si môžeme vyberať, čo je morálne správne.

redakcia

Tiráž

Názov

Kontakt Šéfredaktor Redakcia Editor Vydavateľ Zakladateľ

Ďalšie odkazy

Newsletter

Ak chcete byť informovaný o zaujímavých novinkách na Pravom Spektre, vyplňte Vašu e-mailovú adresu. (frekvencia cca. 1 správa za mesiac)
 

 
Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group