ISSN 1335-8715

07-03-2003   Martin Pener   Index   verzia pre tlač

Výbuchy otázok po výbuchu na Hviezdoslavovom námestí

Naučil som sa už ovládať a nepodliehať emóciám, ak sa stretnem s mudrujúcim žurnalistom, ktorý sa nadšene, ale žial diletantsky venuje čomukoľvek s bezpečnosťou súvisiacemu. Hystéria niektorých elektronických i „klasických“ médií po výbuchu nálože v telefónnej búdke na Hviezdoslavovom námestí je toho príkladom.

Pôvodcovia reportáží si kladú otázku ako to, že výbuch nastal v blízkosti troch zastupiteľských úradov na jednom z najlepšie strážených miest na Slovensku. Tieto otázky by boli na mieste v prípade, keby výbuch nastal vo vozidle odparkovanom v podzemných garážach Carltonu… ale desiatky metrov od všetkých stráží v odľahlom kúte námestia?! Bratislavčania posúďte: osoba (ktorá dozaista nebude na policajtov priateľsky mávať náložou – cez celú šírku námestia si ju ani nemajú ako všimnúť) vstúpi na „Hviezdoslavák“ zo Strakovej ulice (od Dánskej ambasády). Zabočí k telefónnym búdkam a predstiera hovor, po chvíli pokračuje na Rybné námestie. Hotovo. Alebo dokonca si to nasmeruje k americkému zastupiteľskému úradu a poinformuje sa o vízach…

Keby ten človiečik na Strakovej ulici začal manipulovať s pancierovkou alebo v predstihu zapálil „Molotov-koktail“ – nepopieram – oko bezpečnostnej kamery by zbystrilo pozornosť.

Čo s tým? Nasmerujete ďaľšie kamery na každý kút, kde sa dá čosi odpáliteľné odložiť? Neúčelné. Stalo sa a najhoršie, čo môžeme urobiť je panikáriť.

Ešte jedna otázočka – kto to bol? Radikálny študent ktorému krachuje vízia "Work&Travel" na najbližšie leto? Študent, ktorého poslali na Slovensko z blízkeho východu akože študovať napr. medicínu? Niekto, kto akože uprchol zo stredného východu? Bavkajúci sa domáci mafián? Domáci kutil-pyrotechnik? Alebo…žeby sa niekto potreboval presadiť v spravodajskom tíme za pomoci dobrých príležitostí? K tomu ale radšej ako bodku uvádzam citát z českého filmu Knoflíkáři: nepátrej a neřeš!

Martin Pener

  Vybuch?
   Anonym 09-03-2003 23:49

   

 

Krédo Pravého Spektra

Napriek tomu, že socializmus a komunizmus skrachovali, pretože ich prevalcovala realita, ich mäkšie deriváty žijú ďalej: politická korektnosť, pozitívna diskriminácia, ľavicový liberalizmus, feminizmus, environmentalizmus, korporativizmus, antiamerikanizmus, antisemitizmus, neznášanlivý sekularizmus, pacifizmus, humanrightizmus, ekonomický antiglobalizmus, europeizmus a iné cvokizmy.

Kým komunizmus chcel zničiť rodinu, náboženstvo a súkromné vlastníctvo priamo a rýchlo, vyššie uvedené -izmy to robia pomaly a subtílne. Nenápadne, ako potkany, ohlodávajú piliere západnej civilizácie, aby napokon privodili jej pád.

Pravé Spektrum chce útočiť proti výstrelkom mravného relativizmu a povzbudzovať dobré a osvedčené konzervatívne hodnoty. Prosperita Slovenska sa dá vybudovať len na zásadách trhovej ekonomiky bez prívlastkov, občianskeho vlastenectva a s vedomím, že skutočná sloboda je predovšetkým silou charakteru. Len na takom základe si môžeme vyberať, čo je morálne správne.

redakcia

Tiráž

Názov

Kontakt Šéfredaktor Redakcia Editor Vydavateľ Zakladateľ

Ďalšie odkazy

Newsletter

Ak chcete byť informovaný o zaujímavých novinkách na Pravom Spektre, vyplňte Vašu e-mailovú adresu. (frekvencia cca. 1 správa za mesiac)
 

 
Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group